۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۱
کد خبر: 81888281
۰ نفر
ايستگاه مهرباني به اراك رسيد

اراك-ايرنا- ايستگاه مهرباني عصر دوشنبه با حضور فرماندار اراك، جمعي از مسئولان اجرايي اين شهرستان و تشكل هاي مردمي در اراك افتتاح شد.

اين طرح توسط گروه همياران شهر آرماني اراك با هدف كمك به نيازمندان و مشاركت آسان مردم در انجام كارهاي خير اجرا شده است.
در راستاي اين طرح يك يخچال در مقابل خانه هاي مردم نهاد استان مركزي روبه روي فرمانداري اراك مستقر شد و افراد در حد توان خود مي توانند به راحتي غذاي خام يا پخته شده و ميوه و سبزيجات را در داخل اين يخچال قرار دهند و افراد نيازمند نيز مي توانند مواد مورد نياز را از داخل اين يخچال بردارند.
همچنين در كنار اين يخچال فضايي براي قرار دادن كفش و لباس براي نيازمندان طراحي شده كه مردم مي توانند كمك هاي خود قرار دهند.
فرماندار شهرستان اراك در حاشيه افتتاح اين ايستگاه در گفت و گو با ايرنا گفت: دستگيري از اقشار ضعيف جامعه در دين مبين اسلام تاكيد شده و همه در اين راستا بايد تلاش كنند.
حسين بختياري افزود: مشاركت خودجوش مردم در امور خير، نشان از فرهنگ بالاي آنان و ظرفيت هاي اخلاقي مردم دارد و ايستگاه مهرباني نيز طرح خوبي براي دستگيري از نيازمندان جامعه است.
وي بيان كرد: تشكل هاي مردمي تاكنون در بخش ها و امورهاي مختلف گام هاي بلند و زيربنايي را در كنار اقدامات دولتي در توسعه و پيشبرد امور و حل مشكلات جامعه داشته اند.
عضو هيات موسس گروه همياران شهر آرماني اراك نيز به خبرنگار ايرنا گفت: اين ايستگاه به عنوان نخستين ايستگاه داراي مجوز در اراك براي سرويس دهي غذايي به نيازمندان راه اندازي شده است و اميد است مردم مشاركت خوبي در اجراي اين طرح و توسعه آن داشته باشند.
احسان آخاني افزود: اجراي اين طرح نقش موثري در كمك به نيازمندان و برقراري عدالت اجتماعي دارد و پيش بيني شده اين ايستگاه در نقاط مختلف شهر اراك ايجاد شود.
كلانشهر اراك بيش از 560 هزار نفر جمعيت دارد.ك/2
3005/6013/