اقتصاد دانش بنيان نقش مهمي در استقلال كشور دارد

سنندج- ايرنا- رييس جهاد دانشگاهي كردستان نقش اقتصاد دانش بنيان را در استقلال كشور مهم ارزيابي كرد و بر ضرورت اقتصاد دانش بنيان در جامعه تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حميدرضا مجردي روز دوشنبه در سومين نشست اقتصاد مقاومتي با محوريت اقتصاد دانش بنيان و نقش نخبگان در سنندج، سهم توليد محصولات مبتني بر دانش بنيان ايران را در سطح جهاني پايين دانست و گفت: تنها راه برون رفت از مشكلات اقتصادي تحقق اقتصاد مقاومتي مبتني بر اقتصاد دانش بنيان است.
وي با اشاره به اينكه بخش عمده توليدات نفت كشور به صورت خام فروشي است افزود: ارزش افزوده اين ثروت خدادادي به جيب ساير كشورها مي رود.
وي نيروي انساني فعال و جوان را مهم ترين سرمايه كشور دانست و بر فراهم كردن بسترهاي فعاليت نيروي انساني در مسير اقتصاد دانش بنيان تاكيد كرد.
وي يادآورشد: محصولات دانش بنيان از ارزش افزوده بالايي برخوردار هستند.
وي اظهار كرد: برخي مشكلات اقتصادي كشور ناشي از سوء مديريت داخلي و برخي ناشي از اعمال تحريم ها و فشارهاي اقتصادي عليه نظام جمهوري اسلامي است.
به گفته وي؛ اقتصاد دانش بنيان بر اساس توليد دانش است و اقتصادي كه مبتني بر علم نباشد موفق نخواهد بود.
مديركل تبليغات اسلامي كردستان نيز در ادامه اين جلسه حل بسياري از مشكلات اقتصادي جامعه را نيازمند مديريت سازمان يافته و تنها اقتصاد نجات بخش را اقتصاد مقاومتي دانست و بر افزايش كيفيت و بهره وري از سوي توليدكنندگان و نيز تغيير نگرش ها و رفتارها در حوزه الگوي صحيح مصرف از سوي مصرف كنندگان تاكيد كرد.
حجت الاسلام احد آزاديخواه با اشاره به اينكه اقتصاد مقاومتي اقتصاد درون زا است، درون زا كردن اقتصاد مقاومتي را همان بومي كردن اقتصاد دانست و يادآورشد اقتصاد صرفا مولد ثروت، اقتصاد بيماري است و براي نجات آن بايد در جهت تحقق اقتصاد مقاومتي تلاش كنيم.
وي معرفي الگوهاي اقتصاد مقاومتي به جامعه را ضروري برشمرد و افزود: در اين جهت نخبگان نقش مهمي در تحقق اقتصاد مقاومتي دارند.
7352/1904