معاون شهردار اصفهان: شهرداري الكترونيك مقدمه ايجاد شهرداري شيشه‌اي است

اصفهان- ايرنا- معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان گفت: شهرداري الكترونيك به عنوان سياست اين حوزه در راستاي تحقق و مقدمه‌ساز ايجاد 'شهرداري شيشه‌اي' است.

به گزارش ايرنا از اداره ارتباطات رسانه‌اي شهرداري اصفهان، سيدجمال الدين صمصام شريعت روز دوشنبه بااشاره به شرايط تحقق شهرسازي الكترونيك گفت:در شهرسازي مجازي و شيشه‌اي تلاش مي‌شود مردم از هر چيزي با خبر شوند و براحتي در طول شبانه‌روز و در ايام هفته بتوانند از طريق رايانه، اطلاعات مورد نياز خود را دريافت كنند تا ديگر نياز به مراجعه حضوري به معاونت شهرسازي يا مناطق وجود نداشته باشد.
وي با بيان اينكه تحقق شهرسازي مجازي، مقدمه‌ساز شهرداري شيشه‌اي است، افزود: در اين راستا 35 زيرسيستم نياز بود كه در حال حاضر پيگيري هايي در زمينه ايجاد اين زيرسيستم‌ها انجام شده است و در آينده در اختيار شهروندان قرار مي‌گيرد.
صمصام شريعت با اشاره به نرم‌افزار شهرنما افزود: نرم‌افزار شهرنما توانايي تصويربرداري 360 درجه از كل شهر را دارد و به نوعي يك ديد مجازي از كل شهر به شهروندان ارائه مي‌دهد.
وي گفت:اين موضوع مي‌تواند از لحاظ گردشگري نيز براي اصفهان مفيد باشد و اطلاعات مورد نياز گردشگران را در اختيارشان قرار دهد.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان گفت: اين نرم‌افزار در حال حاضر از طريق اينترنت قابل استفاده است و براي سهولت هرچه بيشتر شهروندان در آينده از طريق تلفن همراه نيز در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت.
صمصام‌ شريعت، دسترسي مردم به اطلاعات املاك را يكي ديگر از خدمات شهرداري در راستاي تحقق شهرداري شيشه‌اي عنوان كرد و گفت:سامانه اطلاع‌رساني اينترنتي به شهروندان(ESUP) قابليت استفاده از نقشه‌هاي مورد نياز و مباحث شهروندي را براي شهروندان فراهم كرده و اطلاعات مختلف براي ساخت و ساز، از اين سامانه قابل دريافت است.
وي با تأكيد براينكه خط قرمز ما حفظ حريم خصوصي شهروندان است، تصريح كرد: هيچ يك از پروژه‌هايي كه در شهر انجام مي‌شود وارد حريم خصوصي افراد نشده و به كسي اجازه مشاهده ريز اطلاعات املاك شهروندان داده نمي‌شود.
معاون شهرسازي و معماري شهرداري اصفهان افزود: اين سامانه مي‌تواند در شرايط ساخت و ساز اصفهان تحول وي‍ژه‌اي ايجاد و در وضعيت شهروندان براي حل مسائل شهرسازي سهولت ايجاد كند.
وي با بيان اينكه اين سامانه مي‌تواند بسياري از دغدغه‌هاي گذشته را برطرف كند، تصريح كرد: خودكارسازي ضوابط از ديگر خدماتي است كه اين سامانه به مردم ارائه مي‌دهد و در راستاي برطرف كردن مشكلات كاربران و جلوگيري از تخلفات مؤثر است.
6027/7150