هدف امامت حضرت مهدي(عج) برقراري حكومت اسلامي در سراسر عالم است

قم- ايرنا- توليت مسجد مقدس جمكران گفت: امامت حضرت مهدي(عج) در نهايت برقراري حكومت اسلامي در سراسر عالم را در پي خواهد داشت.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمد حسن رحيميان روز دوشنبه در آيين افتتاحيه نخستين هفته علمي تمدن نوين اسلامي درمسجد مقدس جمكران با اشاره به نهم ربيع الاول سالروز به امامت رسيدن حضرت مهدي (عج) افزود: گراميداشت نيمه شعبان بسيار مهم است اما جشن آغاز به امامت رسيدن حضرت مهدي(عج) بسيار با اهميت تر و ارزشمندتر است، چرا كه سرانجام آن بر اساس آيات قرآن و روايات اهل بيت(ع) به برقراري حكومت اسلامي در سراسر جهان منجر خواهد شد.
وي با بيان اينكه اصل مقوله تمدن اسلامي و كمال آن با امامت حضرت مهدي(عج) محقق خواهد شد، افزود: با توجه به آيات قرآن مي توان گفت همه پيامبران به خصوص پيامبر اسلام به دنبال چنين هدفي بودند.
وي گفت: مقدمه رسيدن به تمدن اسلامي نفي حاكميت طاغوت است، چون تا وقتي حاكميت طاغوت باشد مانع از برقراري حكومت الهي مي شود و به همين جهت است كه مسير حركت همه پيامبران و صالحان با وجود فشارهاي فراوان در جهت مبارزه با طاغوت بوده است.
رحيميان با بيان اينكه براي برقراي حاكميت الهي و تشكيل تمدن اسلامي بايد بسترها در بخش هاي مختلف مورد توجه قرار گيرد، بيان كرد: در اسلام زيرساخت اصلي، اصول دين است كه اگر مورد غفلت قرار گيرد هيچ چيز امكان شكل گيري ندارد.
وي ادامه داد: براساس تاكيد قرآن بايد توحيد و معاد را مبناي حركت تمدن سازي قرار داد و تلاش كرد تا آن ها در ميان مردم جامعه پذيرفته شوند و در اين راه از فقه و اخلاق اسلامي ياري طلبيد.
وي گفت: خداوند وعده داده است كساني را كه او را ياري كنند، ياري نمايد و اقامه نماز در زمان برپايي حكومت يكي از راه هاي ياري خداوند است، بنابراين توجه به نماز در ايجاد تمدن اسلامي به عنوان يك اصل مطرح است.
رحيميان ادامه داد: در نماز همه چيز است از رعايت احكام فقهي تا رعايت آداب اخلاقي، بنابراين تمدن اسلامي زماني امكان شكل گيري پيدا مي كند كه براي برپايي نماز در جامعه تلاش شود.
وي افزود: در نماز انسان در جايي بايد سكوت كند تا امام به جاي او سخن گويد و به اين ترتيب در نماز انسان مساله جايگاه امام و مامون را كه يك نياز اساسي براي تشكيل جامعه الهي و تمدن اسلامي است فرا مي گيرد.
توليت مسجد جمكران بيان كرد: جامعه اسلامي شكل دهنده تمدن اسلامي است و اين جامعه بدون فرهنگ اسلامي شكل نمي گيرد و فرهنگ اسلامي را بايد از متن قرآن و ولايت اهل بيت(ع) فرا گرفت، در همين رابطه مي توان از نماز به عنوان نمود عملي تمام ابعاد فرهنگ اسلامي ياد كرد.
آيين افتتاحيه نخستين هفته علمي تمدن نوين اسلامي با شعار آينده انقلاب اسلامي، چشم انداز مهدوي و تمدن و جامعه صالحان با حضور توليت و معاونان مسجد مقدس جمكران، جمعي از استادان حوزه و دانشگاه و پژوهشگران حوزه مهدويت برگزار شد. ك/3
/7405/ 6133/1772