استاندار مركزي: قانون مداري مهمترين اولويت دولت در انتخابات است

اراك- ايرنا- استاندار استان مركزي گفت: قانون مداري و صيانت از آراي مردم از مهمترين اولويت هاي دولت تدبير و اميد در برگزاري انتخابات آتي مجلش شوراي اسلامي و خبرگان رهبري است.

محمود زماني قمي روز يكشنبه در جريان بازديد از محل ثبت نام كانديدهاي مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در فرمانداري شهرستان اراك افزود: رعايت اخلاق، قانون مداري، رعايت اصل بي طرفي و صيانت از آراي مردم مهمترين اصل و اساس در برگزاري انتخابات سالم و باشكوه به شمار مي رود كه دولت تدبير و اميد به منظور برگزاري انتخاباتي با شكوه اين مهم را سرلوحه كار مسئولان اجرايي مجموعه وزارت كشور و عوامل اجرايي خود در استان ها قرار داده است.
وي ادامه داد: ستاد انتخابات استان مركزي و شهرستان اراك با جديت و اهتمام بالا، تحرك ها و فعاليت هاي نامزدهاي احتمالي انتخاباتي را رصد كرده و تمام تلاش خود را براي برگزاري انتخابات پرشور و به دور از هرگونه تنش به كار مي برند.
استاندار استان مركزي با يادآوري تلاش مسئولان اجرايي در برگزاري سالم انتخابات بيان كرد: مجريان انتخاباتي با رعايت اصل بي طرفي و قانون مداري و بدون در نظر گرفتن پيروز انتخابات پيش رو، به وظيفه خود عمل و به مردم خدمت رساني مي كنند.
زماني قمي با يادآوري فرموده رهبر معظم انقلاب مبني بر اينكه آراي مردم حق الناس است، گفت: مردم و داوطلبان در استان مركزي مطمئن باشند كه مراحل انتخابات در دولت تدبير و اميد و در اين حوزه بر مدار قانون مداري و حراست از آراي مردم مي باشد.
وي ادامه داد: اين نخستين انتخاباتي است كه توسط دولت تدبير و اميد در كشور برگزار خواهد شد از اين رو دولت در تلاش است تا اين انتخابات را با نهايت سلامت و شكوه برگزار كند تا مجلسي قدرتمند و به دور از شعار زدگي روي كار آمده و حل مشكلات مردم را در دستور كار خود قرار دهد تا شاهد حضور و شكل گيري مجلسي كه فرمايشات مقام معظم رهبري و مباني جمهوري اسلامي را در دستور كار خود قرار مي دهد، باشيم.
استاندار استان مركزي گفت: اين استانداري از تمام مردم و داوطلبان با هر سليقه سياسي براي حضور در پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي دعوت به عمل مي آورود.
فرماندار شهرستان اراك نيز در اين ديدارگفت: با آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات در اين شهرستان تا كنون سه نفر براي حضور در پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و هشت نفر براي حضور در انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ثبت نام كرده اند.
حسين بختياري افزود: هم اكنون چهار اپراتور به طور همزمان وظيفه ثبت نام از داوطلبان را در ستاد ثبت نام اين شهرستان برعهده دارند و همزمان چهار كانديدا مي توانند براي حضور در انتخابات ثبت نام كنند.
وي ادامه داد: هم اكنون ثبت نام از نامزدهاي انتخاباتي و كار خبررساني به مردم به صورت همزمان و براي معرفي اصل انتخابات و حضور هرچه بيشتر مردم در انتخابات آتي انجام مي شود.
فرماندار شهرستان اراك بيان كرد: ستاد انتخابات اين شهرستان اجراي قوانين و مقررات را در دستور كار خود قرار داده تا كوچكترين حقي از مردم ضايع نشود و مردم و نامزدها با اطمينان براي ثبت نام و راي گيري حضور فعال داشته باشند.
بختياري افزود: امانتداري، حفظ حرمت نامزدها و حقوق شهروندي در تمام مراحل و آموزش هاي تشكيل ستاد انتخابات در راس همه امور قرار داشته و تلاش مي شود با نگاه كلي زمينه حضور همه كانديدها در فراهم شود.
رئيس ستاد انتخابات ستان مركزي نيز دراين ديدار حضور داشت.
1955/6012