پنل های خورشیدی در مناطق عشایر نشین چهارمحال و بختیاری نصب می شود

شهركرد- ایرنا- مدیركل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: نیاز عشایر این استان به روشنایی از طریق نصب پنل های خورشیدی در مناطق عشایری استان تامین می شود.

یحیی حسین پور روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس امضای تفاهمنامه با شركت توزیع نیروی برق استان مقرر شد تا در مناطق عشایرنشین استان،پنل های خورشیدی توزیع و نصب شود.
وی ادامه داد: تاكنون 60 دستگاه پنل خورشیدی به عشایر استان تحویل داده شده است و 350 دستگاه نیز برای واگذاری در حال مناقصه است.
حسین پور،هزینه خریداری هر دستگاه را به طور میانگین 10 میلیون ریال اعلام كرد و گفت:15درصد از این هزینه را عشایر پرداخت می كنند.
مدیركل امور عشایر چهارمحال و بختیاری خاطرنشان كرد:پنل های خورشیدی با هدف تامین روشنایی مناطق عشایری و حتی شارژ وسایل ارتباطی آنها در مسیرهای كوچرو و مناطق سكونتی نصب
می شود.
به گزارش ایرنا، تعداد عشایر كوچ نشین استان چهارمحال و بختیاری بیش از 126 هزار نفر است و این استان ازنظر جمعیت عشایری پس از استان فارس دومین استان عشایرنشین كشور است.
عشایر در 85 درصد از گستره جغرافیایی استان حضور دارند و شهرستان های كوهرنگ و اردل میزبان بیشترین عشایر برون كوچ و شهرستان لردگان میزبان بیشترین عشایر درون كوچ استان است.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها