جاده هاي چهارمحال و بختياري به 16 دوربين كنترل ترافيك تجهيز مي شود

شهركرد- ايرنا-مديركل حمل و نقل و پايانه هاي چهارمحال و بختياري گفت:هم اينك هشت دوربين كنترل ترافيك در جاده هاي استان فعال و تا سال آينده هشت دوربين ديگر در اين جاده ها نصب مي شود.

به گزارش ايرنا، منوچهر سلمانزاده ، روز شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه چهارمحال و بختياري اظهار داشت: پيش بيني مي شود اين تعداد دوربين به 19 دوربين تا پايان سال آينده افزايش يابد.
به گفته وي، نصب دوربين هاي نظارت و كنترل ترافيك جاده اي در راستاي راهداري و كنترل ترافيك الكترونيك در جاده هاي استان است.
وي افزود: براي كنترل و نظارت آني و لحظه به لحظه جاده ها در چهارمحال و بختياري، نصب سريع دوربين هاي كنترل ترافيك ضروري است.
سلمانزاده ادامه داد: در هشت ماهه امسال سه ميليون و 826 هزار مسافر با ناوگان حمل ونقل عمومي استان جابجا شدند.
مديركل حمل و نقل و پايانه هاي استان گفت: اين تعداد مسافر در قالب 332 هزار سفر درون و برون استاني جابجا شد.
به گفته سلمانزاده، در همين مدت دو ميليون و 192 هزار تن كالا در قالب حدود 166 هزار سفر در درون و برون استان جابجا شده است.
وي افزود: هم اينك 43 شركت مسافربري فعال با پنج هزار و 326 نفر راننده حرفه اي توسط 430 دستگاه اتوبوس، يكهزار و 229 دستگاه ميني بوس و 838 دستگاه سواري كرايه جابجايي مسافران را در استان برعهده دارند.
چهارمحال و بختياري به عنوان كريدور ارتباطي شمال به جنوب كشور مطرح است و سه هزار و 700 كيلومتر راه آسفالته در قالب بزرگراه، راه هاي اصلي، فرعي و روستايي دارد.
به گزارش ايرنا، 26 آذرماه تا اول ديماه هفته حمل و نقل و راهداري نامگذاري شده است.
26 آذر روز حمل و نقل مصادف با فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره) در سال 62 مبني برجهاد تخليه بنادر است كه دراين تاريخ رانندگان و فعالان عرصه حمل ونقل جاده اي باحمايت از جبهه هاي جنگ و در جبهه اي ديگر با اعزام به بنادر جنوب كشور وتخليه بموقع كشتي هاي حامل ارزاق و مايحتاج مردم يكي از دغدغه هاي امام راحل ومسئولين نظام را برطرف كردند.
7361/2097