اروپا و تركیه حریم هوایی خود را به روی بمب افكن های روسی بستند

مسكو - ایرنا - ژنرال «آناتولی كونووالف» معاون فرمانده نیروی هوایی دور پرواز روسیه اعلام كرد: تركیه و كشورهای اروپایی حریم هوایی خود را به روی بمب افكن های روسی دور پرواز كه مواضع تروریست ها به ویژه داعش را در سوریه هدف قرار می دهند، بستند.

به گزارش ایرنا، وی روز شنبه به خبرنگاران گفت: به همین دلیل مسیر جدیدی برای پرواز هواپیماهای نظامی دور پرواز روسی به سوریه با دور زدن اروپا برای بمباران مراكز تروریست ها انتخاب شده است.
كونووالف در مورد مسیر جدید پرواز جنگنده های روسی به سوریه تصریح كرد: بمب افكن های دور پرواز روسیه از پایگاه هوایی منطقه «اولنگورسك» (در استان مورمانسك شمال غرب روسیه) برای پرواز به سوریه از شرایط جدید استفاده می كنند.
وی ادامه داد: این پایگاه امكان دسترسی هواپیماها را به مناطق دور دست با سوخت گیری هوایی فراهم می كند.
مقام نظامی روس تاكید كرد: خلبانان روسی حتی در چنین شرایطی به انجام وظایف خود می پردازند.
مسیر هوایی جدید از فراز اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه می گذرد.
كونووالف گفت، بمب افكن های دور پرواز راهبردی روسیه از آغاز عملیات ضد تروریستی در سوریه 145سورتی پرواز انجام داده و یكهزار و 500 تن بمب و 20 فروند موشك های بالدار به مراكز تروریست ها در سوریه پرتاب كرده اند.
روسیه از هشتاد روز پیش با حدود 60 هواپیما و بالگرد نظامی در سوریه علیه گروه های تروریستی به ویژه داعش عملیات نظامی اجرا می كند و تاكنون بیش از 8500 مركز تروریست ها اعم از مقرهای فرماندهی و انبارهای سلاح و مهمات را نابود كرده است.
شبس*اروپام*391*1613