طي سالجاري 95خانه مبله در شيراز پلمب شده است

شيراز - ايرنا- معاون اجرايي و خدمات شهري شهرداري شيراز گفت: از ابتداي سالجاري تاكنون با همكاري و همراهي دستگاههاي ذيصلاح، تعداد 95 منزل مبله در شيراز پلمب شده و 30 نفر از افرادي كه اقدام به تبليغات غيرمجاز دراين ارتباط كرده‌اند نيز بازداشت شده اند.

به گزارش ايرنا، رمضان اميني عصر شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: با همكاري مطلوب دستگاه قضايي براي 9نفر از متخلفان احكامي از سه ماه تا 3 سال حبس تعزيري صادر شده است.
وي تاكيد كرد: طبق قانون درج و نوشتن هرگونه تبليغ و آگهي بر ديوارهاي شهر ممنوع مي باشد و از انجا كه چنين اقدامي موجب نازيبايي سيماي شهرها مي‌شود با متخلفان در چارچوب قانون برخورد شديد خواهد شد.
اميني تصريح كرد: در برخورد قانوني با متخلفان با توجه به اينكه حقوق شهر و شهروندان مورد تعرض قرار گرفته هيچگونه اغماصي صورت نخواهد گرفت .
وي ادامه داد: همچنين طي مدت ياد شده نيز در خصوص تبليغات غير مجاز در نقاط مختلف شهر شيراز تعداد 175 پرونده تخلف در مراجع قانوني تشكيل شده است .
اميني، با بيان اينكه از ابتداي سالجاري تا پايان مهرماه بيش از 400 هزار مترمربع ديوار شهر پاكسازي و رنگ‌آميزي و يك ميليارد و 800 ميليون تومان هزينه شده است ، نصب هرگونه تبليغ بر روي داربست‌ توسط افراد، سازمان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي، نيمه دولتي و خصوصي را ممنوع و خلاف قانون، اعلام كرد. ك/2
5054