تكميل طرح هاي درآمدزا در اولويت كاري شهرداري قم قرار مي ‌گيرد

قم - ايرنا - قائم مقام شهردار قم گفت: اكنون تكميل طرح هايي كه در آينده نزديك درآمدهاي مناسبي را براي شهرداري به دنبال دارد در اولويت كاري قرار مي ‌گيرد تا بتوانيم بخشي از بدهي ‌ها را جبران كنيم و رونق جديدي را در پيشبرد طرح هاي شهري شاهد باشيم.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي شهرداري قم، ابراهيم معتمدي روز شنبه در جلسه بررسي وضعيت طرح هاي عمراني منطقه يك شهرداري قم، با اشاره به حجم وسيع تملك ‌هاي موجود در محدوده شهرداري منطقه يك اظهار كرد: اكنون براي تحقق اين تملك ‌ها نمي ‌توان از ظرفيت محدود نقدينگي استفاده كرد به همين علت بايد به دنبال راهكارهاي مناسب ‌تري در اين زمينه باشيم.
وي با تاكيد بر اينكه مسئولان بخش ‌هاي مختلف شهرداري قم بايد به دنبال افزايش درآمدها باشند، تصريح كرد: در بخش تملك بخشي از طرح هاي شهري بايد از بودجه ‌هاي سفر رهبر انقلاب اسلامي بيشترين استفاده را انجام كنيم.
وي همكاري دستگاه ‌هاي اجرايي استان را يكي از لازمه‌ هاي پيشبرد طرح ‌هاي شهري دانست و عنوان كرد: اميدواريم با همدلي و همزباني بين مسئولان استان بتوانيم سرعت پيشرفت طرح ‌ها را افزايش دهيم و شهر قم را از منظر شهري به وضعيت مناسب ‌تري برسانيم.

* اتمام طرح ‌هاي بلوار محتشم كاشاني و شهيد بيگدلي تا پايان امسال
شهردار منطقه يك قم نيز در اين جلسه، از اتمام طرح بلوارهاي محتشم كاشاني و شهيد بيگدلي تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: تملك طرح سه سطحه شهداي 15 خرداد تاكنون 50 درصد پيشرفت داشته و تملك و آزادسازي تقاطع بلوار عمارياسر و بزرگراه امام علي(ع) انجام شده است.
مهدي اصفهانيان‌ مقدم، تكميل طرح هاي شهري در كمترين زمان و با بيشترين كيفيت را از اولويت ‌هاي شهرداري اين منطقه دانست و اظهار كرد: با توجه به وجود تملك ‌هاي گسترده در محدوده طرح هاي شهري شهروندان بايد بيشترين مشاركت را با مسئولان شهرداري داشته باشند تا بتوانيم برنامه عملياتي طرح ها را بدون هيچ توقفي به پايان برسانيم.
وي با بيان اينكه 19 طرح تملكي در برنامه ‌هاي توسعه شهري شهرداري منطقه يك قم مورد بررسي قرار گرفته است، افزود: 77 درصد طرح ‌هاي عمران شهري منطقه يك به اين طرح ‌ها اختصاص دارد كه براي اتمام آنان نيازمند اعتباري بالغ بر 600 ميليارد ريال هستيم و تاكنون در اين راستا اقدامات مناسبي انجام شده است. ك/1
7406/ 6133/