انفجار دو بمب در مسجد یك پایگاه دریایی در بنگلادش شش زخمی برجای گذاشت

تهران - ایرنا - انفجار دو بمب در یك مسجد پایگاه نیروی دریایی بنگلاش در شهر بندری چیتاگونگ در جنوب این كشور شش زخمی برجای گذاشت.

هارون الرشید هزاری، معاون رییس پلیس چیتاگونگ امروز ضمن اعلام این خبر از دستگیری دو فرد مظون در صحنه حادثه این انفجار نیز خبر داد.
وی در گفت وگو با فرانس پرس در داكا گفت: روز جمعه در آخر برگزاری نماز جمعه بود كه افراد مظنون چند بمب را به داخل مسجد عیسی خان این پایگاه دریایی در چیتاگونگ پرتاب كردند.
عبدالجلیل مندل، رییس پلیس چیتاگونگ نیز ضمن تایید این خبر با اعلام اینكه هیچ گروهی تاكنون مسئولیت این اقدام تروریستی را به عهده نگرفته است افزود: از پنج بمبی كه به داخل این مسجد پرتاب شد دو بمب كه شبیه به نارنجك كوچك بودند منفجر شده و براثر همین انفجارها شش تن از نمازگزاران زخمی شدند.
بنگلادش طی چند ماه اخیر صحنه چندین اقدام تروریستی از سوی افراد مظنون از جمله ترور چند تبعه كشورهای خارجی از كشورهای ژاپن و ایتالیا و چند رهبر فرقه های صوفیه این كشور بود كه گروه تروریستی داعش مسئولیت برخی از آنها را قبول كرده بود.
این درحالی است كه دولت بنگلادش ادعای داعش را رد كرده و معتقد است كه گروه شبه نظامی مخالف دولت این كشور یعنی 'جمعیت المجاهدین' در پشت پرده این اقدامات تروریستی قرار دارد.
آساق**1378**1547