۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۲:۰۲
کد خبر: 81885638
۰ نفر
مركز سيار تست ايدز در قشم داير شد

قشم- ايرنا- رئيس مركز مشاوره بيماري هاي رفتاري قشم گفت: مركز سيار تست ايدز با هدف شناسايي، غربالگري و مقابله با گسترش اين بيماري به همراه ارايه آموزش هاي ضروري در خصوص بيماري هاي مقاربتي، هپاتيت و ايدز در اين شهر داير شد.

دكتر اصغر اسدزاده روز شنبه در گفت و شنود با خبرنگار ايرنا افزود: اين مركز به مناسبت روز جهاني مبارزه با ايدز و كاهش خطرات ناشي از اين بيماري در چهار راه فلسطين (پرديس) در اتوبوس آمبولانس آماده ارائه خدمت به مردم است.
رئيس مركز مشاوره بيماري هاي رفتاري قشم اضافه كرد: اين مركز سيار تا دهم ديماه نيز در سطح شهر اقدام به تست رايگان ايدز مي كند.
وي اظهاركرد: از دو روز گذشته تاكنون بيش از 85 نفر از اين طرح استقبال كرده اند كه پيش بيني مي شود تا پايان اجراي اين طرح، سه هزار نفر از اين طرح مشاركت داشته باشند.
اسدزاده اضافه كرد: نتيجه اين آزمايش ها محرمانه است و افرادي كه نتيجه آزمايش آنان مثبت باشد، به منظور مشاوره و دريافت داروي رايگان به اين مركز هدايت مي شوند.
وي تاكيد كرد: معتادان مواد مخدر، افرادي كه داراي تماس جنسي خارج از چهارچوب خانواده هستند، استفاده كنندگان از مواد روان گردان و افرادي كه اقدام به خالكوبي كرده اند، بيش از ديگران در معرض ابتلا به بيماري هاي ايدز، هپاتيت هاي خوني و بيماري هاي مقاربتي قرار دارند.
اسدزاده گفت: بيماري ايدز همچون بسياري از بيماري ها داراي درمان است و در صورت تشخيص صحيح، مي توان علاوه بر كاهش آثار سوء و گسترش اين بيماري، اميد به زندگي را در بين مبتلايان افزايش داد.
يكم دسامبر روز جهاني مبارزه با ايدز نامگذاري شده است.
7275/2090/