استاندار قزوين:دولت با وجود كاهش درآمدها رشد اقتصادي در كشور را رقم زد

قزوين-ايرنا- استاندار قزوين گفت: دولت تدبير و اميد با وجود كاهش درآمدهاي خود و تنگناهاي مالي با پشتيباني مردم در رشد اقتصادي در كشور را رقم زد.

به گزارش روز شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين، فريدون همتي در ديدار جمعي از فعالان حوزه هاي اجتماعي، فرهنگي، ورزشي و شهري با وي افزود: دولت يازدهم با حمايت و رهنمودهاي حكيمانه و داهيانه مقام معظم رهبري و تلاش و مجاهدت تيم مذاكره كننده هسته اي توانست بي سابقه ترين مذاكرات بين المللي كشور را با تدبير و عقلانيت پيش برده و با موفقيت به نتيجه برساند.
وي اظهار كرد: جمهوري اسلامي در اين مذاكرات در برابر 6 قدرت برتر جهاني با قدرت ، متانت و منطق قوي وارد گفت و گو و مذاكره شد و آن را به ثمر نشاند و با اين اقدام پس از 13 سال پرونده PMD بسته شد و جا داشت كه براي اين پيروزي بزرگ و بي سابقه، جشن ملي در سطح كشور برپا شود.
استاندار قزوين با اشاره به شرايط اقتصادي كشور اظهار داشت: در حال حاضر با كاهش شديد قيمت نفت از 110 دلار به 30 دلار مواجه هستيم كه دولت را در تنگناي اقتصادي قرار داده اما با وجود همه اين مشكلات، دولت برنامه هاي خود را با همراهي و حمايت ملت به پيش خواهد برد و ميدان كار و فعاليت را براي مردم فراهم مي كند تا مشكلات رفع و زمينه پيشرفت و توسعه كشور محقق شود.
وي با بيان اينكه آرامش موجود در جامعه مرهون تلاش ها و برنامه ريزي دولت تدبير و اميد است، ادامه داد: البته تا رسيدن به وضعيت مطلوب اقتصادي فاصله داريم و دولت تلاش مي كند با جلب و جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي فرصت و بستر توسعه و پيشرفت اقتصادي و اجتماعي در شاخص ها و محورهاي مختلف را فراهم كند.
همتي با تاكيد بر دسترسي راحت مردم به مديران، خاطرنشان كرد: تعامل و ارتباط چهره به چهره ، نزديك و صميمي با مردم و داشتن گوش شنوا براي شنيدن مشكلات و دغدغه هاي آنها از وظايف مسوولان و مديران است و همه بايد خدمتگزار مردم باشيم .
استاندار قزوين ادامه داد: مديران شأني جز خدمتگزاري به مردم ندارند و اين نگاه دولت تدبير و اميد است كه مديران بايد اينگونه باشند و آنها بايد در كوتاه ترين زمان ممكن به مشكلات مردم رسيدگي كنند و درب اتاق شان به روي مردم بازباشد.
وي با اشاره به لزوم بازرسي ،نظارت و ارزيابي عملكرد دستگاه ها در نحوه برخورد با مردم و رسيدگي به مشكلات آنها، تصريح كرد: اين موضوع دردستور كار مديريت عالي استان قرار دارد و اعتقاد داريم كه تغيير و تحولات مديريتي بايد بايد به خدمت رساني بهتر و سريع تر به مردم منجر شود و مردم اين تفاوت را در مقام عمل احساس كنند در غير اين صورت تغييرات ثمري نخواهد داشت.
استاندار قزوين با اشاره به پيگيري و اجراي پروزه هاي اساسي و اولويت دار استان در بخش هاي مختلف عنوان كرد: انتقال آب از سد طالقان از جمله طرح هاي آبي مهم استان است كه سعي مي كنيم تا پايان سال پيمانكارمربوطه و سرمايه گذاربخش خصوصي براي اجراي اين طرح را جذب كنيم.
وي افزود: با انتقال آب اين سد به 14 شهر و 194 روستا كه 80 درصد جمعيت استان را پوشش ميدهند آبرساني خواهد شد.
استاندار قزوين با بيان اينكه اين پروژه با هفت هزار ميليارد ريال اعتبار و با سرمايه گذاري بخش خصوصي اجرايي خواهد شد، اظهار كرد: اگر خواسته باشيم به اعتبارات دولتي تكيه كنيم اجراي اين سد 30 سال به طول مي انجامد اما با جذب سرمايه گذار بخش خصوصي مي توان در فاصله زماني دو سال اين طرح را اجرايي كرد.
نماينده عالي دولت در استان قزوين از پيگيري طرح انتقال آب از الموت رود با مشاركت و همكاري استان هاي تهران و گيلان خبر داد و در ادامه از با اشاره به طرح تكميل تصفيه خانه فاضلاب هفت شهر استان، تصريح كرد: كار مطالعات اين هفت تصفيه خانه آماده است و بسياري از سرمايه گذاران براي همكاري در اجراي اين طرح ها اعلام آمادگي كرده اند كه بهره برداري از اين پروژه ها مي تواند علاوه بر تامين بخشي از آب مورد نياز كشاورزي در جهت تقويت سفره هاي آب زير زميني نير به كار گرفته شود.
استاندار قزوين افزود: اميدواريم با همكاري و مشاركت دستگاه هاي مربوطه و جلب سرمايه گذاري بخش خصوصي بتوانيم در طول برنامه ششم طرح تصفيه خانه همه شهر هاي استان را به سرانجام مطلوبي برسانيم.
وي با تاكيد بر پيگيري مصوبات و تصميمات جلسات از سوي مديران اظهار داشت: صرف برگزاري جلسات در موضوعات مختلف فايده اي ندارد بلكه مهم اجراي مصوبات مي باشد بنابراين خروجي جلسات بايد خدمت رساني بهتر ،بيشتر و سريع تر به مردم باشد.
گفتني است در ابتداي اين ديدار جمعي از نمايندگان اقشار و گروه هاي مختلف به بيان دغدغه ها،مشكلات و نقطه نظرات خود در راستاي رسيدگي و حل مسائل مناطق و نواحي شهري و روستايي در بخش ها و محورهاي مختلف پرداختند.
3013/ 6128