تهيه بانك اطلاعاتي جامع شهرستان كنگاور ضروري است

كرمانشاه – ايرنا – معاون فرماندار كنگاور گفت: تهيه بانك اطلاعاتي جامع در راستاي برنامه ريزي و مديريت بهتر مديريت بحران در اين شهرستان ضروري است.

به گزارش ايرنا حجت الله اميري روز شنبه در ستاد مديريت بحران كنگاور افزود: اين شهرستان از مناطق حادثه خيز است كه مقابله با حوادثي مانند زلزله، آتش سوزي و سيل نيازمند تدابير پيچيده در بخش امداد رساني است كه با داشتن اطلاعات مورد نياز و لازم در بخش هاي مختلف شهري امكان پذير است.
وي در ادامه گفت: نظارت هميشگي بر بازگشايي مسيرهاي ارتباطي شهرستان كه زمان بحران بسته مي شوند، شبكه برق رساني، گازرساني و تامين سوخت جايگزين به عنوان اولويت اصلي ما در دستور كار ستاد مديريت بحران كنگاور قرار دارد.
معاون فرماندار كنگاورهمچنين گفت: با توجه به امكانات محدود شهرستان، آمادگي براي مقابله با بحران از اهميت خاصي برخوردار است و همه اعضاي ستاد بحران با هم افزايي و همكاري بايد از قبل براي مقابله با حوادث احتمالي برنامه ريزي كنند.
وي به هشدار هواشناسي در مورد ورود سامانه هاي بارشي اشاره و بر حضور همه مسئولان اجرايي و عضو ستاد مديريت بحران در محل هاي خدمت و شهرستان تاكيد كرد و گفت: مسئولان بايد در شبانه روز آماده خدمت رساني و امداد رساني احتمالي باشند.
اميري به هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي اشاره كرد و يادآور شد: برنامه هاي هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي امسال از 30 آذر آغاز و تا پنجم دي ماه ادامه دارد.
وي افزود: برنامه هاي مربوط به اين هفته با شعار انسجام دولت و ملت، همدل و همزبان، ايمني ايران اسلامي برگزار مي شود.
وي با بيان اينكه هيچ گونه فوتي به خاطر آنفولانزاي نوع A يا H1N1 در شهرستان كنگاور نداشتيم اظهار داشت: تمهيدات لازم براي مقابله با بيماري آنفلوآنزا در كنگاور انجام شده و مردم نگران نباشند.
اميري با اشاره شيوع بيماري وي.اچ.اس ماهيان سردآبي گفت: اقدامات لازم براي پايش بيماري و اجراي سيستم مراقبت فعال در شهرستان اتخاذ شده و هيچ گونه موردي در شهرستان مشاهده نشده است.
كنگاور در شرق استان كرمانشاه با 85 هزار نفر جمعيت در 411 كيلومتري تهران واقع شده است.
7447/8066