جزئیات آتش سوزی در پتروشیمی مارون از زبان مسئول روابط عمومی

آبادان-ایرنا-مسئول روابط عمومی پتروشیمی مارون جزئیات دقیق حادثه آتش سوزی در یكی از واحدهای این مجتمع را تشریح كرد.

اسفندیار صلاحت‌پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:این حادثه، شب گذشته بر اثر نشت گاز در واحد پلی‌اتیلن سنگین انفجاری رخ داد، البته این واحد در مدار تولید نبود و در مرحله تعمیرات قرار داشت.
وی اضافه كرد:بر اثر این حادثه یكی از كاركنان شركت به نام ابوذر قهرمانی دچار گازگرفتگی و دو تن دیگر نیز دچار سوختگی جزئی شدند.
صلاحت پور اضافه كرد:كارگری كه دچار گازگرفتگی شده بود، پس از مدت كوتاه بستری در درمانگاه سایت ۳ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ترخیص شد.
مدیر روابط عمومی شركت پتروشیمی مارون در ادامه سخنانش افزود:دو مصدوم دیگر این حادثه نیز به نام‌های محمدجواد فیاضی و مرتضی زارع از ناحیه دست دچار سوختگی شدند و اگرچه میزان سوئختگی آنان كمتر از 10 درصد بود، با اصرار مسئولان برای ادامه درمان به اهواز اعزام شدند كه حال عمومی آنها نیز خوب گزارش شده است.
مسئول روابط عمومی پتروشیمی مارون اضافه كرد:این حادثه در واحدی اتفاق افتاد كه تیرماه امسال نیز در حادثه‌ای مشابه منجر به كشته‌ شدن «شهرام محمدی» شد، ولی محل سانحه آنگونه كه برخی رسانه‌ها مطرح كرده‌اند همان مكان نبوده است.
شركت پتروشیمی مارون در سال 77 در شهرستان بندر ماهشهر برای اجرای الفین هفتم تاسیس شد.
با اجرای این طرح كه با ظرفیت تولید سالیانه 1.1 میلیون تن پلی اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان است، برای نخستین بار در كشور اتان از گاز طبیعی استحصال شده، طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود.
6125/