استفاده از ظرفيت خيران در راستاي مبارزه با اعتياد ضروري است

قزوين- ايرنا- معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين ،بر ضرورت استفاده از ظرفيت خيران در راستاي مبارزه با اعتياد تاكيد كرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر بايد به يك فرهنگ عمومي و همگاني تبديل شود.

به گزارش روز شنبه ايرنا؛ ايوب رحيمي در همايش خيرين كه در راستاي صيانت اجتماعي از آسيب ديدگان اعتياد در سالن اجتماعات استانداري قزوين برگزار شد، افزود: با همه تلاش ها و زحمات دستگاه هاي مختلف در خصوص بحث مبارزه با مواد مخدر، موفقيت هاي چنداني در ريشه كني اين معضل اجتماعي صورت نگرفته از همين رو دست به دامان خيران و اجتماعي كردن موضوع شديم.
وي اظهار داشت:دستگاه هاي اجرايي زحمات فراواني در اين حوزه كشيدند و نيروي انتظامي در خط مقدم اين بحث اقدامات بسياري ارزنده اي داشته ولي نتوانستيم آنگونه كه بايد در برابر اين موضوع ايستادگي كرده و كارساز باشيم.
رحيمي ادامه داد: اعتياد ريشه بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي است و دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي تلاش دارند تا با بهره گيري از اين حربه ، به بدنه اجتماعي نظام كه همان جوانان و آينده سازان كشورند صدمه وارد كنند.
اين مسوول اضافه كرد: استفاده از نقش موثر و سازنده خيرين در پيشگيري از ابتلاي جوانان به مواد مخدر ضروري است و تلاش هاي صورت گرفته در ريشه كني اعتياد مثمر ثمر خواهد بود.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين با بيان اينكه مواد مخدر، تهديدي همه جانبه است، گفت:‌ بايد بحث پيشگيرانه را به عنوان يكي از محوري‌ترين موضوعات در نظر بگيريم تا تقاضا براي مواد مخدر را كم كنيم.
وي در ادامه با اشاره به بحث مشاركت‌ها و نقش سازمان‌هاي مردم نهاد و خيرين ياد آور شد: در برخي از استان‌ها مجمع خيرين پيشگيري از اعتياد تشكيل شده كه كار بسيار ارزشمندي است.
رحيمي به آمار بالاي اعتياد در ايجاد آسيب هاي اجتماعي اشاره كرد و با بيان اينكه نيمي از طلاق هاي به ثبت رسيده در كشور مرتبط با اعتياد مي باشند، افزود: با تشكيل مجمع خيرين در استان مي توان ضمن اجراي بهتر برنامه هاي پيشگيري از اعتياد درمبارزه با اين پديده ناهنجار اجتماعي نيز بهتر عمل كرد.
وي با بيان اينكه فعاليت هاي خيريه مرتبط با مواد مخدر و نجات افراد معتاد در جامعه مانند اقداماتي چون مدرسه سازي در كشور بايد نهادينه شود، افزود: اين در حالي است كه نجات جان يك فرد طبق آموزه هاي ديني ما از اهميت بسيار بالايي برخوردار مي باشد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين گفت: يكي از مهمترين راه هاي مقابله با پديده اعتياد و مصرف مواد مخدر ، اطلاع رساني به جامعه به ويژه خانواده ها است كه براي تحقق اين مهم بايد از همه ظرفيت ها استفاده كرد.
6128/7389