گشايش نمايشگاه ملي عكس بارگاه امام علي (ع) در بندرعباس

بندرعباس- ايرنا- نمايشگاه تصاوير بارگاه ملكوتي امام علي (ع) از آثار هنرمند برجسته كشور محمد خوشرو روز شنبه با حضور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان و جمعي از مسوولان و هنرمندان در بندرعباس گشايش يافت.

به گزارش خبرنگار ايرنا،عليرضا درويش نژاد در مراسم گشايش اين نمايشگاه با بيان اينكه هنر بهترين وسيله براي شناسايي و بيان آموزه هاي ديني است، گفت: هنر اگر در خدمت مفاهيم ديني قرار گيرد علاوه بر انتقال موثر پيام ها، باعث جاودانگي خود هم خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه فعاليت در حوزه هاي فرهنگي و هنري مي تواند يكي از راه هاي كشف و شناخت تمامي ابعاد شخصيت امام علي(ع) باشد، ياد آور شد: خلق آثار هنري اينچنيني بايد افزايش يافته چرا كه شناساندن شخصيت آن امام بزرگوار به نسل جوان و ديگران يكي از وظايف حوزه هاي فرهنگي و هنري است.
وي با اشاره به ابعاد شخصيتي امام (ع) اظهاركرد: هنر با تمام شاخه هاي خود مي تواند در خدمت دين و فرهنگ قرار گيرد و امروز بر خادمان فرهنگي فرض است كه علي (ه) را آنگونه كه شايسته است در قالب هنر بيان كنند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان اضافه كرد: نمايشگاه عكس بارگاه ملكوتي امام علي(ع) كه در آن آثار هنري استاد محمد خوشرو از عكاسان برجسته كشورمان است با اين هدف به نمايش گذاشته شده است.
درويش نژاد ابراز داشت: به دستور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي گسترش فرهنگ و هنر اسلامي، اين نمايشگاه علاوه بر تهران در 22 استان به نمايش در آمده و هرمزگان بيست و سومين استاني مي باشد كه ميزبان اين رخداد عظيم است .
وي افزود: متعهدترين و خالص ترين نوع نگاه به هنر و اوج كمال ، زيبايي و تقارن به وسيله هنرمندان ايراني در عتبات عاليات ، امامزاده ها و قدمگاه ها به يادگار مانده است كه نشان دادن اين زيبايي ها به مردم ارج و قرب فراواني دارد .
عكاس مجموع عكس بارگاه امام علي (ع) نيز در اين مراسم گفت: المان هاي معماري ايراني در عتبات عاليات و به ويژه بارگاه امام علي (ع) ،امام اول شيعيان به خوبي مشهود است و روند ساخت و مرمت از دوره آل بويه از قرن پنجم ، افشاريه، زنديه، قاجاريه و … به خوبي قابل مشاهده و همراه با كتيبه است.
محمد خوشرو اظهار داشت: معماري عتبات عاليات و به ويژه بارگاه امام علي (ع) اوج هنر ايراني و اسلامي است.
خوشرو خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه مشتمل بر 26 تصوير ناب و تا بحال ديده نشده از اين آستانه مباركه مي باشد كه در معرض ديد عموم قرار گرفته است.
عكاس مجموع عكس بارگاه امام علي (ع) گفت:اين اولين نمايشگاه انفرادي از كارهاي عكس بارگاه امام علي (ع) از سال 88 تا پايان سال 93 مي باشد.
محمد خوشرو تاكنون سه كتاب نفيس با رويكرد عكاسي مذهبي شامل بر آستان رضا (ع)، سجده صاحبنظران و نسيم سحر ارايه داده كه آن ها را يك كتاب عكس ديگر با عنوان خيال همراهي مي كند كه به ژانر ديگر عكاسي او، عكاسي هنري با گرايش انتزاعي اختصاص دارد.
نمايشگاه عكس بارگاه امام علي (ع) تا سوم ديماه در نگارخانه خصوصي داريوش واقع در چهارراه فاطميه، روبروي بانك سرمايه ، ساختمان پارسه طبقه 9 واحد 702 براي علاقه مندان داير مي باشد.
ساعت بازديد از اين نمايشگاه ملي 16 و 30 تا 19 و 30 مي باشد.ك/3
7198/ 6048