۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۳۲
کد خبر: 81885558
۰ نفر
عربستان به نقض آتش بس در یمن ادامه می دهد

تهران – ایرنا – هواپیماهای بمب افكن عربستان و متحدانش روز شنبه با ادامه نقض آتش بس، به چند استان یمن حمله های هوایی كردند كه منجر به كشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان یمنی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، جنگنده بمب افكن های عربستان امروز منطقه مرام در استان زمار را بمباران كردند كه بر اثر این بمباران یك غیر نظامی كشته و شماری نیز زخمی شدند.
جنگنده های عربستانی منطقه خوخه در حدیده و منطقه آل الصیفی در شهرستان سحار واقع در استان صعده را نیز هدف قرار دادند كه باعث تخریب منازل مسكونی شهروندان یمنی شد.
این درحالی است كه منابع محلی از استان صعده یمن به سبا گفتند: جنگنده بمب افكن های عربستان یك منزل مسكونی را در این استان بمباران كردند كه بر اثر این حمله تمام اعضای یك خانواده چهار نفره كشته شدند.
جنگنده های عربستان همچنین در حمله هوایی به منطقه مران استان صعده از بمب های خوشه ای استفاده كردند كه منجر به كشته شدن شماری از غیر نظامیان یمنی شد.
نیروهای ارتش عربستان نیز با حمله توپخانه ای به مناطق مرزی یمن، چند نقطه را در رازح هدف قرار دادند.
درحالی كه گفت و گوهای صلح یمن در سوئیس ادامه دارد، خبرها حاكی از آن است هیات عربستانی شركت كننده در این مذاكرات اختیارات لازم را در خصوص توقف نقض آتش بس نداشته و با اذعان به این مساله، تلاش های خود را بر آزادی پنج زندانی خود متمركز كرده است كه در اسارت نیروهای مقاومت مردمی یمن قرار دارند.
پیش تر برخی منابع گزارش دادند كه هیات وابسته به ریاض مذاكرات را ترك كرده، زیرا نمایندگان «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به دلیل ناتوانی در به سرانجام رساندن ماموریت خود و برآورده كردن مطالبات ریاض و واشنگتن، مورد انتقاد عربستان و آمریكا قرار گرفته است.
هیات میهنی یمنی شركت كننده در این نشست بر لزوم توقف درگیری ها در این كشور تاكید دارد.
عربستان و 9 كشور عربی دیگر با حمایت انگلیس و آمریكا از ششم فروردین 94، حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز كردند و تاكنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسكونی مردم این كشور را بمباران و منهدم كرده اند.
شبس*خاورم**9365**1486**1613