تعطیلی واحدهای آلاینده در شهرستان ری به دنبال شرایط ناسالم هوا

شهرری ـ ایرنا ـ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تعطیلی واحدهای آلاینده این منطقه به خصوص شن و ماسه، بتن و آسفالت در شرایط ناسالم هوای پایتخت خبر داد.

محسن شوكتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شرایط نامساعد جوی و افزایش گرد و غبار در استان تهران و قرار گرفتن هوا در شرایط ناسالم طی روزهای آتی، گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری نسبت به ابلاغ نامه تعطیلی به تمام واحدهای شن و ماسه ، بتن و آسفالت مستقر در شهرستان ری اقدام كرد.
وی خاطرنشان كرد: مطابق با ماده 7 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا از هرگونه فعالیت واحدهای كه در این روند تاثیر داشته و با انتشار ذرات معلق باعث افزایش آلودگی می شوند از سوی این اداره جلوگیری خواهد شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با تاكید بر اینكه، در صورت عدم تعطیلی واحدهای آلاینده با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد، تصریح كرد: به تمام واحدهای نفتی و همچنین تولید گچ مستقر در شهرستان نیز ابلاغ شده كه تا اطلاع ثانوی با حداقل ظرفیت فعالیت كنند.
با توجه به پایداری جوی هوای تهران و تداوم آلودگی هوای پایتخت جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران صبح امروز شنبه در استانداری تهران تشكیل شد.
تعطیلی دو روزه مدارس تهران و یك روزه مدارس برخی شهرستان های استان تهران، پیش دبستانی و مهدكودك ها، ممنوعیت فعالیت یك هفته ای معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده در استان، ممنوعیت فروش روزانه مجوز ورود به محدوده طرح ترافیك و تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از جمله مصوبات مهم این كمیته بود.
شاخص كیفیت هوای پایتخت در روز جاری با افزایش آلاینده های ذرات معلق كمتر از 2.5 میكرون نسبت به روز گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
درهمین ارتباط با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری آلودگی هوا در روزهای شنبه و یكشنبه ، وضعیت غلظت آلاینده ها در سطح پایتخت طی روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
1836 / 6139/1772