۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۱۹
کد خبر: 81885547
۰ نفر
انفجار بمب در ساختمان سازمان امنیت شهر صبراته لیبی

تهران – ایرنا – منابع خبری تونس روز شنبه اعلام كردند كه بمبی در ساختمان سازمان امنیت شهر صبراته در غرب لیبی منفجر شده است.

به نوشته روزنامه «الجریده التونسیه»، انفجاری قوی ساختمان سازمان امنیت شهر صبراته در خلیج سیدرا در غرب لیبی را لرزاند كه منجر به زخمی شدن شمار زیادی شد، اما آمار دقیق تلفات مشخص نیست.
شدت این انفجاربه قدری بود كه بر اثر آن شیشه های پنجره های ساختمان های اطراف محل حادثه شكسته شد.
همزمان با این انفجار، دروازه شرقی شهر مصراته هدف شلیك راكت آر.پی. جی قرار گرفت كه خسارتی در برداشت.
از سوی دیگر هلال احمر لیبی اعلام كرد: در جریان درگیری ها در شهر اجدابیا كه از سه روز پیش بین ساكنان این منطقه و افراد مسلح وابسته به گروه تكفیری انصارالشریعه وابسته به شبكه القاعده آغاز شده به 15 نفر رسیده است.
در این درگیری ها دست كم 27 نفر نیز زخمی شدند.
«مارتین كوپلر» نماینده ویژه سازمان ملل در بحران لیبی نیز از ادامه درگیری ها در اجدابیا اظهار نگرانی كرد و همه طرف های لیبی را به امضای توافق سیاسی در لیبی فراخواند.
اعضا پارلمان و كنگره ملی و دیگر شخصیت های سیاسی لیبی روز پنجشنبه (26آذر) با نظارت سازمان ملل متحد در شهر صخیرات مغرب توافق صلح امضا كردند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجار صبراته را به عهده نگرفته است. اما تروریست های داعش در ماه های اخیر مسئولیت چند حمله در لیبی را برعهده گرفته اند كه از جمله آن حمله به هتلی در طرابلس و قتل ده ها مسیحی مصری و اتیوپیایی بوده است.
شبس*خاورم**9363**1486**1613