كمك موسسات خيريه به دانش آموزان رودبار جنوب

جيرفت - ايرنا - فرماندار رودبار جنوب گفت: يك ميليارد ريال كمك مالي بنياد علوي و لوازم التحرير رايگان توسط موسسه خيريه حضرت زينب (س) به دانش آموزان بي بضاعت شهرستان اعطا شده است.

به گزارش ايرنا عطا ناوكي روز شنبه در نشست هماهنگي و هم انديشي توانمند سازي دانش آموزان بي بضاعت شهرستان رودبار جنوب افزود: با همدلي و هم انديشي دستگاه تعليم و تربيت و فرمانداري كارهاي خوبي در راستاي محروميت زدايي از دانش آموزان بي بضاعت انجام شده است اما اين فعاليت ها كافي نيست.
وي بيان كرد: با همدلي و همزباني حركت را آغاز و در اين مسير از هيچ تلاش و كوششي دريغ نكرده ايم و از كمك هاي خوب موسسات و بنيادهاي خيريه استفاده شده است.
وي گفت: آموزش و پرورش رودبار جنوب با بيش از دو هزار و 200 معلم و 400 واحد آموزشي از جمله مديريت هاي گسترده استان است لذا اداره كل آموزش و پرورش استان نسبت به اين حوزه توجه بيشتري داشته باشد.
فرماندار رودبار جنوب، معلمان بومي را يكي از عوامل توسعه فرهنگي و ماندگاري معلمان در شهرستان دانست و بيان كرد: با رايزني هاي متعدد، سهميه از دانشگاه فرهنگيان كسب شده است كه مي تواند بسيار موثر باشد.
وي گفت: در پي نشست هايي كه با معاونان وزارت آموزش و پرورش داشته ايم شرايط مستقل شدن آموزش و پرورش جازموريان را فراهم كرده ايم و در آينده نزديك شاهد افتتاح اين مديريت خواهيم بود.
شهرستان رودبار جنوب 23 هزار دانش آموز دارد و بخش جازموريان اين شهرستان يكي از مناطق بسيار محروم است كه بيش از 54 هزار نفر جمعيت دارد.
7438/3028