خودروي آريو وارد ناوگان حمل‌ و نقل شهري مي شود

ساري - ايرنا - مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور، از توافق با شركت سايپا براي خودروي جديد 'آريو' توليدي اين شركت و اضافه شدن آن به ناوگان حمل و نقل تاكسيراني شهري خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مسعود طيبي روز شنبه در آيين رونمايي از برچسب سامانه پايش ناوگان دانش‌آموزي (سپند) سازمان تاكسيراني شهرداري آمل گفت: در تلاش هستيم تا خودروهاي وارداتي را هم به فهرست ناوگان تاكسيراني درون شهري كشور اضافه كنيم تا رانندگان هم در اين بخش حق انتخاب داشته باشند.
وي افزود: البته پيشتر قرار بود تا خودروي تيبا شركت سايپا وارد ناوگان حمل ‌و نقل تاكسيراني شود كه با ما مخالفت اتحاديه تاكسيراني و توافق با شركت سايپا خودروي آريو وارد ناوگان حمل‌ و نقل شهري خواهد شد.
وي با بيان اينكه بايد نوسازي در تاكسي هاي شهري كشور انجام شود و اين مهم نيازمند اعتبار و تسهيلات ويژه براي متقاضيان نوسازي است، افزود: البته وظيفه اين اتحاديه هم فراهم كردن خودروهاي مناسب در اختيار راننده هاي تاكسي و نوسازي ناوگان حمل و نقل شهري است.
مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور همچنين از برنامه هاي اين اتحاديه براي افزايش خدمات جديد و حرفه اي در خطوط تاكسيراني شهري كشور خبر داد و اضافه كرد: ارائه خدمات جديد و مورد نياز خواست مردم با توجه به الكترونيكي شدن زندگي شهري است كه اكنون در حمل و نقل دانش آموزي در حال اجرا است.
طبيبي با اشاره به اينكه هم اكنون سهم رانندگان تاكسي از ارائه سرويس به مدارس فقط 20 تا 30 درصد است، گفت: بر اساس كارگروهي كه با مشاركت وزارت آموزش و پرورش و پليس راهنمايي و رانندگي و اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور تشكيل و در سال 1387 توسط هيات وزيران تصويب شد، كه به موجب آن سرويس هاي مدارس بايد توسط شركت تاكسيراني هاي شهري كشور انجام شود.
وي اضافه كرد: خودروهاي حمل و نقل دانش آموزي مجهز به فناوري هاي روز و همچنين تحت مديريت شركتهاي توانمند حمل و نقل شهري براي ارائه خدمات حمل و نقل دانش آموزي معرفي مي شوند.
طبيبي گفت: اين خودروها با سرمايه گذاري و حمايت نمونه شركتهاي توانمند حمل و نقل شهري به سامانه هاي نوين تجهيز گرديده و زمينه لازم جهت افزايش امنيت جابجايي، ايمني سفر و راحتي بيشتر دانش آموزان و آسايش خاطر والدين گرامي در آن ها مهيا شده است.
وي يادآورشد: در سامانه نرم افزاري پيش بيني شده براي اين منظور تحت عنوان سپند (سامانه پايش ناوگان دانش آموزي) شرايط لازم براي حضور مجموعه رانندگان متقاضي فعاليت در زمينه تاكسيراني سرويس مدارس در قالب شركت محوري از نظر سازمانهاي تاكسيراني شهرها لحاظ شده است، استفاده از خودروهاي برتر، رانندگان آموزش ديده و امكان پايش لحظه اي دانش آموزان در مسير حركت سرويس مدارس از جمله ويژگي هاي لحاظ شده در ارائه خدمات نوين حمل و نقل دانش آموزان است.
وي خاطرنشان كرد: اين فعاليت با همكاري نزديك سه مجموعه اتحاديه تاكسيراني هاي شهري كشور، اداره كل انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش و پرورش و معاونت اجتماعي و فرهنگ ترافيك راهور ناجا تعريف شده و مقرر است در سالجاري به صورت نمونه در تعدادي از شهرهاي كشور اجرا شود.ك/3
7327/6097/1772