استاندار همدان: شرایط برای حضور حداكثری مردم در انتخابات فراهم شود

همدان - ایرنا - استاندار همدان خواستار فراهم شدن شرایط برای حضور حداكثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان شد.

محمد ناصر نیكبخت صبح روز شنبه در بازدید از ستاد انتخابات شهرستان همدان، مستقر در فرمانداری این شهرستان، گفت: باید در اجرای انتخابات امانتدار باشیم و شرایط را برای حضور حداكثری مردم در انتخابات فراهم كنیم.
وی با تقدیر از فرماندار و اعضای فعال در محل ثبت نام از داوطلبان افزود: بررسی ها حكایت از این دارد كه مراحل ثبت نام و انتخابات به خوبی انجام می شود و مدارك بررسی و سپس ثبت نام و بعد از ثبت نام نیز مدارك مجدد بررسی می شود وهمه شرایط بر اساس قوانین و ضوابط مربوطه در حال انجام است.
استاندار اظهار كرد: با تمهیدات اندیشیده شده تاكنون مشكل خاصی در روند نامنویسی مشاهده نشده است و ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان تا دوم دی ماه ادامه خواهد داشت و ثبت نام از داوطلبان مجلس نیز تا چهارم دی ماه ادامه دارد.
نیكبخت به داوطلبان انتخابات توصیه كرد: ثبت نام را زودتر انجام داده و این كار را به روزهای آخر موكول نكنند.
وی ابراز امیدواری كرد: با توجه به اقدامات قانونی ستاد انتخابات و همكاری هیات نطارت، شاهد حضور حداكثری و استقبال خوب مردم از انتخابات باشیم و در این انتخابات امانتدار خوب مردم بوده و شاهد حماسه دیگری از حضور مردم استان در انتخابات باشیم.
استاندار با تشكر از ورود خوب رسانه ها و صدا و سیمای استان به مبحث انتخابات، بیان كرد: انتظار داریم صدا و سیما و رسانه ها با تبلیغات سالم در مشاركت حداكثری مردم در انتخابات شریك باشند.
در این بازدید رئیس و دبیر ستاد انتخابات استان، استاندار را همراهی كردند و فرماندار همدان توضیحات لازم را ارایه كرد.
استان یك میلیون و 750 هزار نفری همدان با 9 شهرستان و هفت حوزه انتخابیه دارای 9 كرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی و دو كرسی در خبرگان است.
7526/6993