۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۴۱
کد خبر: 81885493
۰ نفر
راه اندازی كارگاه چرم سازی در مهران

ایلام - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهران گفت: نخستین كارگاه چرم سازی با اشتغالزایی 10 نفر در مهران راه اندازی شد.

میثم علیزاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این كارگاه با حمایت های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور متوسط 20 مترمربع چرم جهت محصولات بكار برده می شود.
وی اظهار كرد: برای هر فرد به طور متوسط در هر ماه هفت میلیون ریال در آمد زایی دارد كه در صورت حمایت ارگان های دولتی از خرید محصولات این كارگاه جهت هدایا و سوغات، این امر باعث رونق بیشتر این كارگاه در آینده خواهد شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی مهران یادآور شد: ورود اجناس چینی با قیمت‌های بالا باعث شده مردم از چرم اصیل ایرانی بیش از پیش استقبال كنند زیرا چرم ایران در مقایسه با كالاهای چینی كیفیت و قیمت مناسبی هم دارد.
علیزاده با بیان اینكه برای چرم سازی در این كارگاه از چرم های اصلی و اشبالت استفاده می شود، تاكید كرد: استفاده از چرم اصلی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
وی گفت: بیش از 70 درصد مردم چرم مصنوعی استفاده می‌كنند كه این چرم چند ماهی بیشتر دوام نمی‌آورد در حالیكه چرم اصل را می‌توان تا چندین سال استفاده كرد.
شهرستان مهران در 85 كیلومتری جنوب غرب ایلام واقع است.
7170/6034