نام نویسی 19 داوطلب در همدان برای حضور در دهمین دور انتخابات مجلس

همدان - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: در نخستین روز از نام نویسی برای حضور در دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی 19 داوطلب نامنویسی كردند.

محمدابراهیم الهی تبار شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا یادآوری كرد: نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر كشور از ساعت هشت صبح امروز در هفت حوزه انتخابیه استان همدان آغاز شد.
وی اضافه كرد: طبق برنامه انتخابات، نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی به مدت یك هفته و تا پایان روز جمعه چهارم دی ماه ادامه دارد.
وی اظهار كرد: در نخستین روز از نام نویسی برای انتخابات مجلس 19 نفر برای حضور در این دور از رقابتها نام نویسی كردند كه دو نفر از آنها زن هستند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان افزود: دو حوزه انتخابیه همدان و فامنین و بهار و كبودرآهنگ هر كدام با نامنویسی پنج نفر بیشترین میزان داوطلبان را در روز نخست به خود اختصاص دادند.
الهی تبار گفت: مسن ترین داوطلب متولد سال 1331 شمسی و 61 سال دارد همچنین جوان ترین داوطلب با 30 سال سن متولد سال 1364 است.
وی به داوطلبان توصیه كرد: پیش از حضور در حوزه انتخابیه و نام نویسی برای شركت در دهمین دور انتخابات مجلس پرسشنامه اعلام داوطلبی را به خوبی مطالعه كنند.
رئیس ستاد انتخابات استان همدان تاكید كرد: همراه داشتن مدارك و مستندات مورد نیاز برای ثبت نام در انتخابات مجلس الزامی است.
الهی تبار افزود: نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس در هفت حوزه انتخابیه انجام شده و در فرمانداری كبودراهنگ و فامنین ثبت نامی انجام نمی شود.
استان یك میلیون و 750 هزار نفری همدان با 9 شهرستان و هفت حوزه انتخابیه دارای 9 كرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.
انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی و پنجمین دور خبرگان رهبری همزمان در هفته اسفندماه امسال برگزار می شود.
7526/6993