امام جمعه ايلام: حوزه و دانشگاه نقش مهمي در تحقق اهداف انقلاب اسلامي دارند

ايلام - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: حوزه هاي علميه و دانشگاه ها نقش مهمي در تحقق اهداف انقلاب اسلامي ايفا كرده اند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين محمدنقي لطفي شامگاه شنبه در نشست دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و حوزه هاي علميه استان كه به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه برگزار شد، اظهار كرد: يكي از عوامل تاثير گذار و از مولفه هاي راهبردي نظام، پيروزي و استمرار انقلاب، شكست و ناكامي دشمنان همين وحدت است.
وي ارتباط بين حوزه و دانشگاه را عاملي مهم در تحقق اهداف نظام جمهوري اسلامي دانست و افزود: امام راحل توانست اين اتحاد را ميان همه قشرهاي جامعه برقرار كند و موجي بوجود آورد كه پديد آورنده انقلاب اسلامي شود.
امام جمعه ايلام ادامه داد: دشمنان اين وحدت را نمي توانند ببينند لذا در طول 36 سال گذشته تمام توان خود را براي تخريب وحدت و ايجاد تفرقه مردم و هم عناصر اصلي و تاثير گذار حوزه هاي مختلف انقلاب بكار بستند و تلاش كردند بين اين دو نهاد مقدس فاصله بياندازند و با قرار دادن اين دو قشر در برابر هم به اهداف شوم خود برسند.
لطفي يادآور شد: امام راحل قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و با تربيت شاگرداني وارسته چون شهيدان بهشتي، مفتح و مطهري كه قبل از دهه 30 وارد دانشگاه ها شدند و توانستند پل ارتباطي بين حوزه علميه و دانشگاه ها را تقويت كنند.
وي در بخش ديگري از سخنانش دانشگاه ها را محل آزاد انديشي دانست كه نبايد جو خفقان در آنها ايجاد كرد، گفت: دانشجو بايد يك سياستمدار باشد و ترفندهاي دشمن را بشناسد.
امام جمعه ايلام تاكيد كرد: اگر حوزه و دانشگاه بعنوان دو نهاد علمي و معنوي تاثيرگذار و آينده ساز روابط تنگاتنگ تري داشته باشند، بدون شك مي توان به پيشرفت هاي علمي و دستيابي به اهداف چشم انداز نظام جامعه اميدوارتر بود.
وي با اشاره به بحث هسته اي نيز گفت: دشمنان نظام و انقلاب ابتدا حاضر به پذيرفتن دانش صلح آميز ايران هم نبودند، اما ملت بزرگ ايران در برابر فشارها و تحريم هاي دشمنان ايستاد و در مذاكرات هسته اي كوتاه نيامد و با ايستادگي و اقتدار قدرت هاي بزرگ جهاني را پاي ميز مذاكره كشاند و آنها را به پذيرش حقوق مسلم خود وادار كرد.
3032/9002/1772