خودروي '  آريو ' وارد ناوگان حمل‌ونقل شهري مي شود

ساري - ايرنا - مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور، از توافق با شركت سايپا براي خودروي جديد ' آريو' توليدي اين شركت و اضافه شدن به ناوگان حمل ونقل تاكسيراني شهري خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'مسعود طيبي ' روز شنبه در آيين رونمايي از برچسب سامانه پايش ناوگان دانش‌آموزي (سپند) سازمان تاكسيراني شهرداري آمل گفت: در تلاش هستيم تا خودروهاي وارداتي را هم به ليست ناوگان تاكسيراني درون شهري كشور اضافه كنيم تا رانندگان هم دراين بخش حق انتخاب داشته باشند.
وي افزود: البته پيش از اين قصد براين بود تا خودروي تيبا شركت سايپا وارد ناوگان حمل‌ونقل تاكسيراني شود كه با ما مخالفت اتحاديه تاكسيراني و توافق با شركت سايپا خودروي آريو وارد ناوگان حمل‌ونقل شهري خواهد شد.
وي با بيان اينكه نياز به نوسازي در تاكسي هاي شهري كشور هست واين مهم نيازمند اعتبار وتسهيلات ويژه براي متقاضيان نوسازي است، افزود: البته وظيفه اين اتحاديه هم فراهم كردن خودروهاي مناسب در اختيار راننده هاي تاكسي و نوسازي ناوگان حمل ونقل شهري است.
مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور همچنين از برنامه هاي اين اتحاديه براي افزايش خدمات جديد وحرفه اي در خطوط تاكسيراني شهري كشور خبر داد و اضافه كرد: ارائه خدمات جديد ومورد نياز خواست مردم با توجه به الكترونيكي شدن زندگي شهري است كه اكنون در حمل ونقل دانش آموزي درحال اجرا است.
طبيبي با اشاره به اينكه هم اكنون سهم رانندگان تاكسي از ارائه سرويس به مدارس فقط 20 تا 30 درصد است، گفت: بر اساس كارگروهي كه با مشاركت وزارت آموزش و پرورش و پليس راهنمايي و رانندگي و اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور تشكيل ودر سال 1387 توسط هيات وزيران تصويب شد، كه به موجب آن سرويس هاي مدارس توسط شركت تاكسيراني هاي شهري كشور با انجام شود.
وي اضافه كرد: خودروهاي حمل و نقل دانش آموزي مجهز به فناوري هاي روز و همچنين تحت مديريت شركتهاي توانمند حمل ونقل شهري براي ارائه خدمات حمل و نقل دانش آموزي معرفي مي شوند.
طبيبي گفت: اين خودرو ها با سرمايه گذاري و حمايت نمونه شركتهاي توانمند حمل و نقل شهري به سامانه هاي نوين تجهيز گرديده و زمينه لازم جهت افزايش امنيت جابجايي،ايمني سفر و راحتي بيشتر دانش آموزان و آسايش خاطر والدين گرامي در آن ها مهيا شده است
وي يادآورشد: در سامانه نرم افزاري پيش بيني شده براي اين منظور تحت عنوان سپند (سامانه پايش ناوگان دانش آموزي)شرايط لازم براي حضور مجموعه رانندگان متقاضي فعاليت در زمينه تاكسيراني سرويس مدارس در قالب شركت محوري از نظر سازمانهاي تاكسيراني شهرها ديده شده است ، استفاده از خودروهاي برتر ،رانندگان آموزش ديده و امكان پايش لحظه اي دانش آموزان در مسير حركت سرويس مدارس از جمله ويژگي هاي لحاظ شده در ارائه خدمات نوين حمل و نقل دانش آموزان است.
وي خاطرنشان كرد: اين فعاليت با همكاري نزديك سه مجموعه اتحاديه تاكسيرانيهاي شهري كشور ،اداره كل انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش و پرورش و معاونت اجتماعي و فرهنگ ترافيك راهور ناجا تعريف شده و مقرر است در سالجاري به صورت نمونه در تعدادي از شهرهاي كشور اجرا شود.ك/3
7327/6097