استاندار قم: تلاش برای درآمدزایی نباید موجب توقف واحدهای تولیدی شود

قم - ایرنا - استاندار قم، لحاظ كردن مشكل های صنعتگران و تولیدكنندگان در وصول مالیات را مورد تاكید قرار داد و گفت: تلاش برای افزایش درآمدهای مالیاتی نباید موجب توقف فعالیت واحدهای تولیدی شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی صادقی روز شنبه در جلسه ستاد درآمد استان قم، با اشاره به روش كسب درآمد در كشورهای توسعه یافته دنیا اظهار كرد: اگر توسعه ای در كشورها صورت گرفته است یكی از دلایل مهم آن سیستم دریافت مالیات بوده است.
وی با بیان اینكه شیوه های شناسایی مودیان مالیاتی باید در راستای یافتن افرادی كه قصد فرار از پرداخت مالیات را دارند كارآمد باشد، افزود: باید با شناخت اینگونه افراد و دریافت مالیات از همه مودیان بر حسب درآمد، زمینه كاهش درآمد مالیاتی از واحدهای تولیدی را فراهم كنیم.
وی، با اشاره به درآمد 52 درصدی استان قم از مشاغل خدماتی خاطرنشان كرد: باید با تشكیل كمیته ای متشكل از رئیسان صنوف و بررسی شاخص ها، عدالت مالیاتی را در بین صنوف گوناگون محقق نماییم.
صادقی در ادامه با اشاره به برخی كاستی های قانونی وصول مالیات اضافه كرد: متولیان امور مالیاتی باید این موانع را احصاء و به مراكز تصمیم گیر ملی منعكس كنند.
در ابتدای این جلسه، سعید حسنی مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان قم گزارشی مقایسه ای از درآمدهای مالیاتی این استان در سال جاری ارائه كرد. ك/1
7406/ 6133/