۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۱۰
کد خبر: 81885448
۰ نفر
دو خبر از حوزه انتظامي قم

قم - ايرنا - برخورد يك دستگاه اتوبوس با گاردريل در آزادراه قم - تهران و كشف 250 كيلوگرم حشيش، دو خبر از حوزه انتظامي استان قم است.

به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه خبري پليس، رئيس پليس راه استان قم گفت: يك دستگاه اتوبوس پس از تركيدگي لاستيك با 37 مسافر دانش آموز با عبور از گارد وسط جاده به لاين روبه رو رفت اما خوشبختانه هيچ خودرويي در مسير روبه رو با آن برخورد نكرد.
سرهنگ اردشير جمشيدي راد افزود: ساعت 15:30 روز گذشته يك دستگاه اتوبوس حامل 37 مسافر دانش آموز كه از قزوين به قم براي زيارت مراجعه كرده بود در مسير برگشت كيلومتر 36 آزادراه قم - تهران به علت تركيدگي لاستيك جلو سمت چپ، كنترل وسيله نقليه از عهده راننده خارج شد.
وي ادامه داد: اتوبوس پس از برخورد با گارد وسط و يك تير چراغ برق و عبور از اين موانع به مسير مخالف رفته و در لاين اضطراري متوقف شد كه خوشبختانه هيچ خودرويي در مسير روبه رو با آن برخورد نكرد و اين حادثه به خير گذشت.
رئيس پليس راه استان قم گفت: بي كيفيت بودن لاستيك كه داراي آج بالاي 70درصد و ساخت كشور چين بود از قسمت داخل آن دچار تركيدگي و منجر به عدم كنترل وسيله نقليه از سوي راننده شد.
جمشيدي راد با تاكيد بر اينكه رانندگان به هيچ عنوان نبايد از لاستيك هاي بي كيفيت استفاده كنند، گفت: بايد وارد كنندگان اينگونه لاستيك ها كه با جان مردم بازي مي كنند، پاسخگو باشند.

** كشف 250 كيلوگرم حشيش در قم
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي استان از كشف حدود 250 كيلوگرم مواد مخدر از نوع حشيش در اين استان خبر داد.
سرهنگ غلام عباس بُلفكه اظهارداشت: صبح امروز ماموران مبارزه با موادمخدر استان قم با رصد اطلاعاتي و در عملياتي مشترك با پليس استان سمنان يك باند قاچاق مواد مخدر را شناسايي كردند.
به گفته وي قاچاقچيان قصد داشتند محموله مواد مخدر را از استان هاي شرقي تحويل و از استان قم عبور كنند كه در پوشش اطلاعاتي پليس قم گرفتار شدند.
بلفكه افزود: پس از اطلاع از موضوع، بلافاصله چهار اكيپ از ماموران مبارزه با مواد مخدر به محل هاي مورد نظر اعزام و در محورهاي ورودي استان قم مستقر شدند.
وي اضافه كرد: در ادامه يك دستگاه پژو پارس و يك دستگاه پرايد در اين رابطه شناسايي و پس از متوقف كردن، مورد بازرسي قرار گرفتند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم افزود: در بازرسي از خودرو پژو پارس حدود 250 كيلوگرم حشيش در قالب 270 بسته كشف وهر چهار قاچاقچي دستگير شدند. ك/1
1175 /