همايش وحدت حوزه و دانشگاه در تايباد برگزار شد

مشهد- ايرنا- همايش وحدت حوزه و دانشگاه با حضور 500 نفر از علماي شيعه و سني، صاحبنظران و اساتيد روز شنبه در محل دانشگاه پيام نور تايباد برگزار شد.

مسئول برگزاري اين همايش گفت: افزون بر سه هزار طلبه و استاد در حوزه هاي علميه شيعيان و اهل سنت تايباد مشغول فراگيري هستند.
علي بخشنده افزود: يكي از مهمترين دستاوردهاي اين همايش برپايي دبيرخانه دائمي آن بود لذا مقرر شد در آينده نيز همايش وحدت حوزه و دانشگاه در محل يكي از حوزه هاي تايباد برگزار شود.
نماينده ولي فقيه در دانشگاه پيام نور خراسان رضوي نيز در اين همايش گفت: وحدت حوزه و دانشگاه پس از پيروزي انقلاب اسلامي در سايه رهنمودهاي امام خميني(ره) به خوبي پيش رفته و نيز در سايه منويات مقام معظم رهبري شاهد موفقيتهاي خوبي در اين عرصه بوده ايم.
حجت اسلام والمسلمين محمدكاظم جباريان افزود: در سايه وحدت مذاهب اسلامي به خصوص شيعه و سني در ايران اسلامي توانسته ايم فتنه هاي دشمنان اسلام را خنثي كنيم.
امام جمعه اهل سنت تايباد نيز در اين همايش گفت: دشمنان براي لگد مال كردن فرهنگ جامعه، رسيدن به اهداف پليدشان و گسترش سلطه خود به دنبال از بين بردن وحدت مسلمانان و ايجاد تفرقه هستند.
مولوي غلام نبي توكلي افزود: امروز افتخار ما در عرصه حوزه و دانشگاه پرچمي است كه برافراشته شده و افراد در لواي اين پرچم عظمت حوزه و دانشگاه را درك مي كنند.
امام جمعه موقت تايباد و مدير حوزه علميه امام جعفر صادق(ع) نيز گفت: وحدت ميان حوزه و دانشگاه علاوه بر اينكه موجب تثبيت و بقاي انقلاب اسلامي مي شود مي تواند توطئه هاي دشمنان را خنثي كند.
حجت السلام والمسلمين مرتضي محدثي افزود: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پيشرفت اين طيف فرهيخته مي شود و الگوي ايران اسلامي در سايه وحدت حوزه و دانشگاه محقق خواهد شد.
27 آذر ماه مصادف به سالروز شهادت آيت الله مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاري شده است.
مركز شهرستان 114 هزار نفري تايباد در فاصله 225 كيلومتري جنوب شرقي مشهد قرار دارد.
7494/1858