كیومرث هاشمی:سرپرست كاروان ایران در المپیك بزودی معرفی می شود

تهران – ایرنا – رییس كمیته ملی المپیك،گفت: سرپرست كاروان ایران در بازیهای المپیك 2016 ریودو‍ژانیرو برزیل، بزودی معرفی می شود.

به گزارش ایرنا، كیومرث هاشمی عصر شنبه بعد از عیادت از منصور پورحیدری در بیمارستان ایران مهر،در گفت وگو با خبرنگاران افزود: تمامی مراحل اعزام كاروان ورزشی ایران در بازیهای المپیك در حال اجراست و به زودی سرپرست این كاروان نیز معرفی خواهد شد.
وی درخصوص اظهارات حبیب كاشانی مدیر تیم فوتبال امید مبنی بر اینكه هنوز فضای كشور المپیكی نیست، گفت: فضای المپیكی یعنی اینكه اردوها و مسابقه های انتخابی ورزشكاران و تیم ها برای كسب سهمیه طبق برنامه برگزار شود كه كمیته ملی المپیك تمامی اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده است.
هاشمی ادامه داد : بحث رسانه ای در حیطه وظایف كمیته ملی المپیك نیست اما به طور حتم هر چه به آغاز این بازیها نزدیك تر شویم، فضای رسانه ای كشور نیز المپیكی خواهد شد.
رییس كمیته ملی المپیك اظهار داشت: در گام نخست باید از مرحله كسب سهمیه بازیهای المپیك سر بلند خارج شویم و در مرحله بعد به فكر حضور موفق و كسب مدال در ریودوژانیرو باشیم.
وی درباره وضعیت بهبود مصدومیت بهداد سلیمی وزنه بردار سنگین وزن ایران، افزود : به صورت روزانه پیگیر این ملی پوش هستم. به تازگی با پزشك بازتوانی این وزنه بردار صحبت كرده ام و امیدوارم سلیمی بتواند به زودی تمرینات خود را برای حضور در المپیك آغاز كند.
هاشمی در مورد بحث دوپینگ ملی پوشان در المپیك، گفت: این كمیته كنترل و آموزشی در این زمینه ندارد بلكه نادو اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد ، البته ما در جلسات متعدد تذكرهای لازم را برای آشنایی قهرمانان با این موضوع انجام می دهیم.
وی درباره وضعیت جسمانی منصور پورحیدری نیز اظهار داشت: از شنیدن خبر بیماری سرپرست تیم استقلال بسیار متاثر شدم، خوشبختانه حال عمومی ایشان امروز بهتر از دیروز بوده است كه امیدوارم با دعای خیر مردم، هر چه سریعتر از بیمارستان مرخص شود.
منصور پورحیدری، سرپرست و مدیر فنی تیم فوتبال استقلال تهران از چهارشنبه شب گذشته بدلیل آنچه بیماری دیابت اعلام شده، در بیمارستان ایرانمهر تهران بستری و تحت درمان قرار گرفته است.
ورزشی **9029** 9122 ** 1701