13 داوطلب انتخابات مجلس دهم در سه حوزه انتخابيه شمال اصفهان نام نويسي كردند

كاشان- ايرنا- 13 داوطلب نمايندگي از سه حوزه انتخابيه شمال استان اصفهان در اولين روز از ثبت نام براي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي نام نويسي كردند.

به گزارش ايرنا، فرماندار شهرستان نطنز روز شنبه به ايرنا گفت: در اولين روز از شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس دهم، 8 نفر براي حوزه انتخابيه نطنز، بادرود و قمصر در فرمانداري نطنز ثبت نام كردند.
در ميان افراد ثبت نام كننده در اين حوزه انتخابيه، سه تن از كانديداهاي دوره نهم مجلس شوراي اسلامي به چشم مي خورد.
در مجموع براي بخش مركزي شهرستان نطنز 50 شعبه، بخش بادرود 27 شعبه و بخش قمصر از توابع كاشان نيز 11 شعبه اخذ راي پيش بيني شده است.
همچنين از حوزه انتخابيه اردستان در روز نخست، يك روحاني براي شركت در رقابت هاي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي ثبت نام كرد.
بر اين اساس، در حوزه انتخابيه كاشان و آران و بيدگل نيز چهار نفر كه در بين آنها يك روحاني است براي شركت در انتخابات مجلس دهم نام نويسي كرده است.
ثبت‌ نام از داوطلبان دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از امروز /28/ آذرماه آغاز و به مدت هفت روز يعني تا چهارم دي ماه ادامه خواهد داشت.
كار بررسي صلاحيت هاي داوطلبان نيز از پنجم تا چهاردهم دي ماه انجام مي شود و پس از آن افراد رد صلاحيت شده فرصت دارند از 16 تا 19 دي ماه اعتراض خود را به صورت كتبي اعلام كنند تا هيات هاي نظارت بر انتخابات ضمن بررسي، نتيجه را تا 26 دي ماه به شوراي نگهبان گرارش دهند.
شوراي نگهبان نظر نهايي خود را نسبت به اعتراض ها تا 16 بهمن اعلام خواهد كرد و در مرحله بعدي، اعتراض داوطلبان با نظر اين شورا صورت مي گيرد.
وزارت كشور در نهايت اسامي نامزدهاي داراي صلاحيت را 27 بهمن به حوزه هاي انتخابيه براي انتشار اعلام مي كند.
دهمين دوره انتخابات مجلس شواري اسلامي همزمان با پنجمين دوره انتخابات خبرگان رهبري 7 اسفندماه برگزار مي شود.
7430/6021