اسكي نقش مهمي در رونق گردشگري ورزشي همدان دارد

همدان- ايرنا- معاون توسعه ورزش قهرماني اداره كل ورزش و جوانان همدان گفت: اسكي نقش مهمي در رونق گردشگري ورزشي استان همدان دارد.

به گزارش ايرنا علي ضميري كامل روز شنبه در بازديد از پيست اسكي تاريك دره همدان اظهار كرد: توسعه كيفي و كمي ورزش هاي زمستاني نظير اسكي از سياست هاي اصلي دستگاه ورزش استان همدان در راستاي رشد صنعت گردشگري ورزشي است.
وي بيان داشت: برنامه ريزي لازم براي تجهيز و رونق گردشگري در پيست اسكي تاريك دره را در دستور كار داريم و قصد داريم مسابقات و جشنواره هاي مختلف را در اين مكان برگزار كنيم.
ضميري كامل اضافه كرد: پيست تاريك دره يكي از بهترين پيست هاي كشور به شمار مي رود و بهترين مزيت آن نزديكي به مركز شهر و شرايط اقامتي در اين مكان است.
معاون توسعه ورزش قهرماني اداره ورزش و جوانان همدان خاطرنشان كرد: همدان در سنگنوردي، يخ نوردي، كوهنوردي و اسكي سرشار از پتانسيل و استعدادهاي نخبه است و حمايت همه جانبه در توسعه اين رشته هاي ورزشي داريم.
وي گفت: استان همدان با داشتن زيرساخت ها و امكانات مطلوب در بخش ورزش بويژه در رشته هاي زمستاني به عنوان يكي از پايلوت هاي گردشگري ورزشي در كشور مطرح است و بايد از اين ظرفيت بالقوه در برگزاري رويدادهاي ورزشي بويژه در فصل زمستان استفاده كرد.
وي با قدرداني از عوامل اجرايي پيست اسكي تاريك دره همدان گفت: پتانسيل موجود در امكانات طبيعي و زيرساخت ها در ورزش همدان افتخار بزرگي براي اين استان است و بايد در راستاي توسعه رشته هاي ورزشي مورد توجه و استفاده قرار بگيرد.
يست اسكي همدان سومين پيست مطرح كشور است و پس از شمشك و ديزين، پيست اسكي همدان به عنوان يكي از منحصر به فرد ترين مكانها به شمار مي رود.
اين پيست با يك هزار و 600 متر طول قابليت برگزاري مسابقات اسكي روي چمن و برف را در تمام فصول سال دارد و تله سيژ اين مجموعه با يكصد صندلي و يك هزار و 600 متر طول خط فعال شده كه با راه اندازي اين دستگاه وسعت پيست به 50 هكتار رسيده است.
مسير دسترسي به اين پيست اسكي تا مركز شهر همدان نيز 10 كيلومتر است.
7520/6993