مستندات قانونی مبنای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس باشد

شهركرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید بر اساس مستندات قانونی مراجع چهارگانه انجام شود.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتكی عصر شنبه در نشست شورای اداری استان افزود: چهارمحال و بختیاری استان كوچكی است و همه چهره ها و نیروهای سیاسی فعال آن شناخته شده اند كه این امر احراز صلاحیت آنان را برای مراجع چهارگانه مصرح در قانون آسان می كند.
وی ادامه داد: نظر استصوابی برای زمانی كاربرد دارد كه افراد داوطلب، چهره های شناخته شده ای نباشند.
سلیمانی دشتكی با تاكید بر خودداری از اختلافات قومی و سلایق شخصی در بررسی صلاحیت ها، تصریح كرد: مراجع تایید كننده صلاحیت داوطلبان باید در بررسی صلاحیت ها دقت نظر لازم را داشته و خدا و وجدان خود را گواه بگیرند و نظرات خود را مبتنی بر عقل، حكمت و قانون ارائه كنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری، فضا را برای تبلیغات و فعالیت احزاب شناسنامه دار و قانونی در استان آزاد دانست و گفت: در راستای برگزاری یك انتخابات سالم و رقابتی، همه احزاب و تشكل های شناسنامه دار ضمن فعالیت و ارائه برنامه های خود از تخریب یكدیگر بپرهیزند.
سلیمانی دشتكی خاطرنشان كرد: تربیون دارها نیز به این اصل توجه كنند و اجازه دهند در یك فضای رقابتی دو انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار شود.
وی با بیان اینكه ملاك انتخاب افراد در انتخابات، رای مردم است، اظهار كرد: مجریان انتخابات تمام تلاش خود را در برگزاری هرچه بهتر انتخابات به كار می گیرند.
سلیمانی دشتكی در ادامه با تاكید بر حمایت از تولیدات داخلی استان، همه دستگاه ها و نهادهای دولتی را ملزم به استفاده از تولیدات داخلی استان برای رفع مایحتاج خود دانست.
وی همچنین در خصوص اختلافات مردم در برخی روستای استان با منابع طبیعی گفت: مسوولان باید در راستای رضایت مردم اهتمام ویژه ای داشته و در این میان اصل رعایت حقوق بیت المال را نیز مد نظر قرار دهند.
به گزارش ایرنا، نشست شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری عصر شنبهبا حضور نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه ها و نهادهای اداری برگزار شد.
7363/ 6014/