تيم آباده عنوان نخست مسابقات چوگو كشور را كسب كرد

شيراز- ايرنا- تيم آباده، به عنوان نماينده فارس در مسابقات چوگو قهرماني كشور كه به ميزباني يزد برگزار شد، عنوان نخست را به خود اختصاص داد.

به گزارش ايرنا در اين مسابقات كه پس از يك وقفه چهار ساله در يزد برگزار شد، تيم آباده در ديدارنهايي آذربايجان غربي را از پيش رو برداشت و قهرمان ايران شد، آذربايجان غربي دوم شد و كرمانشاه هم به مقام سوم رسيد.
تيم هاي آذربايجان غربي، آباده فارس، كرمانشاه، يزد، اراك، همدان و خراسان جنوبي در اين رقابت ها حضور داشتند.
چوگو يكي از رشته‌هاي ورزشي پر تحرك است كه ساليان پيش به نام هاي گوناگون در استان هاي مختلف كشور به صورت بازي هاي بومي و محلي در بيابان ها و محل هاي باز، با يك توپ و يك چوب برگزار مي ‌شد.
اين بازي در زميني مستطيل شكل با شش بازيكن برگزار مي شود و در اصفهان و خراسان به آن چوگو اطلاق مي شود و در فارس هم برو و بيا و حلال و حرام ناميده شده است و شباهت زيادي با ورزش بيسبال دارد.
در گذشته از توپ پارچه اي براي اين بازي استفاده مي شد و اكنون با توپ تنيس و يك چوب به طول 70 سانتي متر و قطر پنج سانتي متر بازي مي شود.
نحوه بازي بين دو تيم بدين گونه است كه ابتدا يك تيم به قيد قرعه زننده توپ مي شود و تيم ديگر هم در آن سوي زمين گيرنده توپ است و جاي تيم ها نيز در طول بازي تغيير مي كند.ك/2
7368 /6118