20461 نفر تا دو سال آینده در وزارت كشاورزی جذب می شوند

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی گفت: بر پایه سندهای ارائه شده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی، برای جوان سازی بدنه وزارت جهاد كشاورزی تا سال 1396، جذب 20 هزار و 461 نفر را در دستور كار داریم.

«محمدعلی جوادی» شنبه در نشست معاونان و مدیران وزارت جهاد كشاورزی با معاون اول رئیس جمهوری افزود: اكنون 30 هزار پست خالی در وزارت جهاد كشاورزی داریم كه به دلیل تنوع و گستردگی فعالیت های وزارتخانه، از دل دهستان‌ها تا مركزهای خدمات مشاوره‌ای و علمی در سطح شهرها پراكنده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی افزود: با توجه به تمركز بازرگانی در بخش كشاورزی با كمبود نیروی انسانی در رشته های علوم اجتماعی، اقتصاد كشاورزی و حقوق روبروییم كه امیدواریم بزودی برطرف شود.
جوادی گفت: از بخش منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی دو سند به سازمان مدیریت ارائه شده است كه امیدواریم بزودی با هماهنگی‌ صورت گرفته، تصویب شود.
وی افزود: تا پیش از ادغام این وزارتخانه با جهاد سازندگی در سال 1381، 150 هزار كارمند داشتیم كه این رقم امسال به 62 هزار و 653 نفر رسیده است.
به گفته او، تا پایان سال 1396، 50 هزار و 467 نیرو جداسازی می شوند.
جوادی اضافه كرد: در سال های گذشته بر پایه قانون و همكاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، 10 هزار مهندس ناظر در بخش كشاورزی جذب شدند كه هنوز برای 1350 نفر از آنان تامین اعتبار نشده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی تاكید كرد «توازن رشته ای در جذب ناظران بخش كشاورزی رعایت نشده است».
جوادی افزود: همچنین سند طرح جامع مدیران آینده وزارتخانه با نام جانشین پروری تهیه شده است.

** ساختمان تازه وزارت كشاورزی تا پایان سال آینده بهره‌برداری می شود
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد كشاورزی گفت: درباره ساختمان وزارت جهاد ظلمی به ما شد و معاونان و سازمان‌های مختلف وزارت جهاد كشاورزی در 14 نقطه استان تهران و حتی البرز پراكنده شدند.
به گفته او، مصوبه‌ای با حمایت دولت در اختیار وزارت جهاد كشاورزی قرار گرفت تا با فروش ساختمان‌ها و تجهیزات ساختمان تازه ای به مساحت 82 هزار مترمربع گرفته شود.
جوادی از پایان عملیات اجرایی 28 هزار مترمربع این ساختمان خبر داد و ابراز امیدواری كرد تا پایان سال آینده ساختمان تازه وزارت جهاد كشاورزی به بهره‌برداری كامل برسد.
به نوشته تارنمای وزارت جهاد كشاورزی، این وزارتخانه وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت در حوزه كشاورزی و دامی را در بخش روستایی و عشایری بر عهده دارد.
همچنین انجام پژوهش، آموزش و ترویج در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری، كشاورزی، دام و آبزیان و حمایت از سرمایه گذاری، بیمه تولیدها، تسهیلاتی و... از دیگر وظیفه های وزارت جهاد كشاورزی است.
اقتصام(3)9186**1961