بانك جهانی: شمار مهاجران در سال 2015 به 250 میلیون نفر رسید

تهران-ایرنا- بانك جهانی در گزارشی با اشاره به موج گسترده مهاجرت در سال جاری میلادی،‌ اعلام كرد كه شمار مهاجران در سال 2015 میلادی، به 250 میلیون نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بانك جهانی در گزارش خود اعلام كرد كه میزان مهاجرت ها طی سال جاری به طور بی سابقه ای افزایش یافته و به دلیل هجوم گسترده آوارگان و مهاجران به اروپا،‌ تعداد این مهاجران به 250 میلیون نفر رسیده است.
بر اساس این گزارش، مهاجرت در میان كشورهای جنوب به طور اجمالی، 38 درصد و مهاجرت از كشورهای جنوب به كشورهای شمال، 34 درصد را به خود اختصاص داده است.
بانك جهانی همچنین تصریح كرد كه آمار اعلام شده، مربوط به همه مهاجرانی می شود كه برای مقاصد سیاسی،‌ اقتصادی یا فرهنگی،‌ اقدام به مهاجرت كردند.
بر اساس این گزارش، آمریكا،‌‌ آلمان ، روسیه و امارات از كشورهایی هستند كه مقصد اكثر مهاجران را تشكیل می دهند.
به گزارش ایرنا،‌ هجوم پناهندگان از كشورهای جنگ زده در خاورمیانه و شمال آفریقا به اتحادیه اروپا به دلیل دخالت های غرب به ویژه آمریكا در امور داخلی كشورهای خاورمیانه و آفریقایی، به بحرانی برای این اتحادیه تبدیل شده است.
بر اساس این گزارش،‌ هزاران تن از شهروندان كشورهای بحران زده تلاش می كنند برای رهایی از جنگ و درگیری ها وارد كشورهای اروپایی شوند. از این رو هر روزه شمار زیادی مهاجر كه اكثریت آنها را مهاجران سوری، عراقی، افغانستانی و برخی آفریقایی تشكیل می دهند، راه اروپا را در پیش می گیرند تا خود را از جنگ ها و اوضاع نامناسب حاكم بر كشورهای متبوعشان خلاص كرده و زندگی جدیدی را در پیش گیرند.
خاورم**9329**1010