۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۳
کد خبر: 81885410
۰ نفر
نام 150 شهيد در حلقه يگان حفاظت قم مي درخشد

قم - ايرنا - فرمانده يگان حفاظت از شخصيت هاي سپاه استان قم گفت: نام 150 شهيد بزرگوار كه در دفاع مقدس و در راه تامين امنيت جان خود را تقديم كردند، در حلقه يگان حفاظت از شخصيت هاي سپاه اين استان مي درخشد.

به گزارش روز شنبه ايرنا از روابط عمومي اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس قم، سرهنگ محمدرضا زينلي در ديدار با مديركل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس قم اظهار كرد: نهاد مقدس سپاه پاسداران مسئوليت پاسداري و حراست از دستاوردهاي انقلاب اسلامي را به عهده دارد كه بخش مهمي از آن، در حفاظت از شخصيت هاي تاثيرگذار نظام متجلي است.
وي خاطرنشان كرد: اين يگان در راستاي اجراي ماموريت هاي خود و پيشگيري و مقابله با هر نوع حادثه و تهديد احتمالي همواره آمادگي كامل داشته و در مواقع لزوم بي درنگ در صحنه جانفشاني حضور مي يابد.
وي با بيان اينكه يگان مزبور در طول 36 سال گذشته به ويژه در دوران دفاع مقدس، 150 شهيد والامقام را تقديم نظام و انقلاب كرده است، گفت: تلاش براي تبيين سيره و نام شهدا و حفظ آثار و اسناد و خاطرات آنان، افتخاري بزرگ و مسئوليتي بسيار سنگين است و به طور حتم خود شيهدان نيز در مسير انجام اين مسئوليت خطير، هدايت گري مي كنند.
فرمانده يگان حفاظت از شخصيت هاي سپاه استان قم تاكيد كرد: نعمت امنيت پايداري كه امروز به بركت خون شهدا و نظام مقدس جمهوري اسلامي و با هماهنگي و همدلي ساير مراكز ذي ربط براي جامعه اسلامي و منطقه به ارمغان آورده شده، نعمتي بي نظير است.
مديركل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس قم نيز در اين ديدار، با اشاره به اينكه تلاش هاي شبانه روزي و بي وقفه يگان حفاظت، در واقع، آبروي نظام است، خاطرنشان كرد: ماموريت شما مصداق و امتداد دفاع مقدس است به خصوص آنكه اين يگان، به نام شهيدان عزيز و حضور ايثارگران و يادگاران و پيشكسوتان دفاع مقدس مفتخر است.
سرهنگ احمد حسيني با يادآوري دوراني چون حضور بابركت حضرت امام خميني(ره) در قم و همچنين حضور مسئولان عالي رتبه كشوري در استان، افزود: ضرورت دارد خاطرات و اسناد شهداي يگان حفاظت و نيز خاطرات حضور نيروهاي اين يگان در حلقه حفاظت حضرت امام راحل(ره)، مراجع عظام و علما و مسئولان عالي رتبه و تاثيرگذار نظام به خصوص شخصيت هايي كه همزمان هم در مسئوليت هاي اجتماعي و هم در ستادهاي فرماندهي در جبهه حضور داشتند، منعكس شود تا در دانشنامه و مركز فرهنگي انقلاب و دفاع مقدس استان گردآوري شود. ك/1
7406/ 1175