آمادگی كامل ناجا برای برگزاری انتخاباتی سالم و امن

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نزدیك بودن ایام برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات فرصتی برای نمایش اقتدار نظام است و ناجا برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم و پرشور آمادگی كامل دارد.

به گزارش ایرنا از نیروی انتظامی، سردار حسین اشتری درمراسم تكریم و معارفه معاونان هماهنگ كننده ونیروی انسانی ناجا و افتتاحیه دوره بصیرت معاونان و فرماندهان اظهاركرد: درشرایط كنونی كه نا امنی هایی در منطقه وجود دارد و گروهك های تروریستی چون داعش در كشورهای همسایه اقداماتی را انجام می دهند امنیت مطلوبی در كشورحاكم است.
وی افزود: امنیت مطلوب و مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران نتیجه مدیریت، تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، انسجام ملی و مردمی و هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است.
وی همچنین با بیان اینكه وجود پربركت رهبر معظم انقلاب مشكل اصلی جریانات معارض است با تشریح نظر یكی از استراتژیست های منطقه در مورد مقام معظم رهبری كه همچون پدری به فكركل جوانان جهان است، تاكید كرد: احراز آمادگی كامل و بصیرت افزایی همه مدیران نظام نسبت به تهدیدات یك ضرورت است.

** آمادگی كامل پلیس برای مقابله با برهم زندگان نظم و امنیت
فرمانده نیروی انتظامی گفت: سازمان نیروی انتظامی وظیفه ایجاد نظم و امنیت و پاسداری از امنیت و ارزشهای اسلامی را عهده دار است و با تمام وجود آمادگی مقابله با برهم زندگان نظم را داریم.
سردار اشتری افزود: هرگونه تحرك مخلان نظم و امنیت رصد می شود و در لحظه به مخلان پاسخ خواهیم داد.
وی خاطرنشان كرد: در مرزها اشراف اطلاعاتی خوبی داریم و البته این اشراف اطلاعاتی باید هر لحظه ارتقاء یابد.
وی ادامه داد: اشراف اطلاعاتی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی و اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه در زمان مناسب و به موقع، اولویت ناجا است.

** تأمین امنیت و نظم انتخابات برای ناجا یك اولویت مهم و اساسی
فرمانده نیروی انتظامی درادامه با بیان اینكه درآستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری هستیم، گفت: با نزدیك شدن به انتخابات، فضای كشور به سمت فضای سیاسی سوق پیدا می كند و انتخابات فرصتی برای نمایش اقتدار نظام و نمایش مشاركت مردم در مدیریت كشور است.
وی تأكیدكرد: نیروی انتظامی در راستای برگزاری انتخاباتی سالم، امن و پرشور آمادگی كامل دارد و تأمین امنیت و نظم انتخابات برای ناجا یك اولویت مهم و اساسی است.
این مقام عالی انتظامی عنوان كرد: باید با استفاده از تجربیات برگزاری انتخابات دوره های گذشته در راستای هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات این دوره نیز تلاش كنیم. نیروی انتظامی چون سال های گذشته با آمادگی كامل در راستای برگزاری انتخابات آرام ، امن و باشكوه تلاش خواهد كرد و با تمام وجود از ظرفیت خود بهره خواهد برد.
وی در ادامه با اشاره به افتتاحیه دوره بصیرت 94 فرماندهان و معاونان ناجا، گفت: وجود رهبر معظم انقلاب برای نظام و كشور افتخار و موهبت است و بصیرت یعنی حركت در سایه فرمان و دستور مقام عظمای ولایت است.
وی اضافه كرد: باید درعرصه های مختلف اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی آمادگی و بصیرت لازم و كافی را داشته و در حوزه های امنیتی نیز سرآمد باشیم.

** باید از همه ظرفیت های موجود در راستای اقتدار ناجا استفاده شود
فرمانده نیروی انتظامی دربخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در دو محور درون و برون سازمانی نیز باید اولویت هایی را در نظر بگیریم. در موقعیت بیرونی حفظ و اقتدار سازمانی ، توسعه و تعامل با سایر نهادها به خصوص نیروهایی چون بسیج، سپاه و ارتش مد نظر است.
سردار اشتری تأكید كرد: باید ازهمه ظرفیت های موجود براساس تعامل در راستای اقتدار ناجا استفاده شود.
وی ادامه داد: در حوزه درون سازمانی نیز تعامل خوب و سازنده فرماندهان با زیرمجموعه خود، رسیدگی به معیشت و حل مشكلات و صیانت از كاركنان باید جزء رویكردهای اساسی باشد. صیانت از كاركنان یكی از دغدغه های اصلی ماست و هماهنگی حوزه های مختلف در این راستا یك ضرروت است.
فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به افتتاح دوره بصیرت، گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با فرماندهان گردان های بسیج فرمودند: ' بصیرت این است كه انسان حقایقی را بداند؛ جایگاه خودش ، جایگاه كشورش ، جایگاه ملتش ، منطق انقلاب را ، آن خط مستقیم و صراطی كه امام در كشور ترسیم كردند، جایگاه اینها را بداند این بصیرت است.'
وی ادامه داد: فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد بصیرت كامل ترین نقشه راه است و باید در پاسداشت دستاوردهای انقلاب و ارزش های اسلامی همیشه با بصیرت، حركت كنیم.

**‌ ازتلاش كاركنان ناجا در راهپیمایی میلیونی اربعین قدردانی شد
فرمانده نیروی انتظامی درادامه با اشاره به اقدامات ارزنده قرارگاه اربعین در راستای برگزاری راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی خاطرنشان كرد: دراینجا لازم می دانم ازهمكاری و تلاش كلیه كاركنان نیروی انتظامی و همكاری استانداران خوزستان و ایلام و مردم خوب این دو استان تشكر كنم.
سرداراشتری بیان كرد: ناجا عهده دار كمیته نظم و امنیت در مراسم اربعین حسینی بود و با تلاش همه كاركنان به خوبی در این مسئولیت ایفای نقش كرد و در آینده ای نزدیك در برنامه ای تحت عنوان خادمین ' اربعین حسینی ' از زحمت كشان این عرصه تقدیر خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به مراسم تودیع و معارفه معاونان هماهنگ كننده و نیروی انسانی ناجا عنوان كرد: از تلاش های صادقانه سردار 'تشكری ' به عنوان معاون هماهنگ كننده ناجا تشكر می كنم. انصافا ایشان صادقانه و خالصانه در راستای ایفای نقش و مسئولیت شان تلاش كردند.
فرمانده نیروی انتظامی با معرفی سردار ایوب سلیمانی به عنوان معاون هماهنگ كننده جدید ناجا ادامه داد: سردار سلیمانی برادری ارزشی، ولایی، خوش نام و اهل تعامل هستند و با پیگیری های مختلف این امكان برای ناجا میسر شد كه از توانایی های ایشان بهره ببریم .
سردار اشتری همچنین با اشاره به خدمات شایسته سردار «تقی عصار» در نیروی انتظامی افزود: سردارعصار نیرویی متدین ، پركار و دلسوز بودند.
وی با اشاره به فعالیت سردار«محمد زارعی» به عنوان معاون نیروی انسانی گفت: سردار زارعی در معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا خدمات شایسته ای ارائه دادند و معتقدیم به عنوان معاون نیروی انسانی در راستای پیشرفت سازمان تلاش خواهند كرد.
حكم انتصاب معاونان جدید هماهنگ كننده و نیروی انسانی ناجا و همچنین حكم تقدیر از خدمات شایسته سردار تشكری معاون هماهنگ كننده ناجا و سردار عصار معاون نیروی انسانی نیز در این مراسم توسط رئیس بازرسی ناجا قرائت شد.
اجتمام/1724/1370