كمبودها و نیازهای البرز در سفر رئیس جمهوری مورد توجه قرار می گیرد

كرج -ایرنا- دبیر كاروان تدبیر و امید با تاكید بر اینكه وعده های دولت تعهد نظام جمهوری اسلامی است و باید در جهت تحقق آن تلاش كرد، گفت: كمبودها و نیازهای البرز در سفر رئیس جمهوری مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، از استانداری البرز، محمدرضا صالحی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز، افزود: با توجه به تازه تأسیس بودن استان البرز كمبودها و نیازها در سفر رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید مورد توجه خواهد بود.
وی با تأكید بر لزوم كارشناسی شدن طرح ها و پروژه های عمرانی كه قرار است در سفر كاروان تدبیر و امید در استان به بهره برداری برسد، ادامه داد: پروژه هایی كه در آستانه افتتاح قرار دارد در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد.
صالحی گفت: احصاء ظرفیت ها و تهیه لیست پروژه های نیمه تمام استان مهم بوده و بر ضرورت تكمیل آنها تأكید می شود.
وی خاطرنشان كرد: برنامه های روتین و مشخصی در سفر ریاست جمهوری به استان ها وجود دارد كه بر اساس ظرفیت های هر استان اجرایی خواهد شد.
دبیر كاروان تدبیر و امید با بیان اینكه زمان سفر رئیس جمهوری و دولت تدبیر و امید به استان البرز هنوز مشخص نیست، گفت: آمادگی استان برای میزبانی این سفر امری ضروری است.
صالحی با اشاره به پایین بودن سطح سرانه های این استان تازه تأسیس نیز گفت: به طور قطع تلاش می شود كمبودهای این استان جوان در سفر رئیس جمهوری مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست دبیركاروان تدبیر و امید از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا نیازها و طرح ها را احصاء و اولویت ها را در رایزنی با وزارتخانه مطبوع در قالب طرح های نهایی به استاندار البرز اعلام كنند.
استاندار البرز نیز دراین نشست گفت: قبل از سفر باید مقدمات سفر ریاست محترم جمهوری در استان را فراهم كنیم.
سید حمید طهائی با اشاره به پایین بودن سرانه های استان تازه تأسیس البرز در تمامی حوزه ها اعم از راه، بهداشت و درمان، تأمین آب شرب، ادامه داد: شاخص های البرز در مقایسه با سایر استان های كشور استان ها در رتبه 28 قرار دارد و همین امر نیز توجه هیئت محترم دولت را به این استان می طلبد.
وی با بیان اینكه سفردكتر روحانی نخستین سفر هیئت دولت تدبیر و امید به این استان است، افزود: انتظار می رود مدیران استان آمادگی كامل را در این زمینه داشته باشند.
استاندار البرز از تصویب27 مصوبه كارگروه امور زیربنایی و شهر سازی در امور تولیدی در شورای برنامه ریزی استان خبر داد.
دراین نشست به بررسی پیشنهادات كارگروه های تخصصی (كارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی) و فرآیند تقاضاهای احداث مجتمع اقامتی – پذیرایی و احداث سیلوی پرداخته شد .
در این جلسه با به رأی گذاشتن27 مصوبه كارگروه امور زیربنایی و شهر سازی در شورای برنامه ریزی همه موارد بند به بند مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز مربوط به امور تولیدی و زیربنایی در استان كه شامل احداث سیلوی غلات با ظرفیت تولید سالیانه 120هزار تن گندم ، احداث سوله ، اتاقك، مرمت و بازسازی ،دیواركشی، احداث گلخانه سازه سبك ، توسعه و گسترش فضا جهت تاسیس پارك ملی زیست فناوری، احداث تاسیسات جانبی پرورش ماهی ،احداث مجتمع اقامتی – پذیرایی، احداث بنای كارگری، احداث اتاق پمپاژ و توسعه گاوداری به مساحت 3055 متر مربع بود.
8029/1535