17 نفر برای كاندیداتوری انتخابات خبرگان رهبری در قم ثبت نام كردند

قم - ایرنا- فرماندار قم گفت: از اولین روز آغاز ثبت نام تا پایان وقت اداری امروز( شنبه 28 آذرماه)، 17 نفر از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه های مختلف انتخابیه كشور با مراجعه به فرمانداری قم ، نام نویسی كردند.

«رضا سیار»عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: ثبت نام از كاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری سایر حوزه های انتخابیه در قم، از صبح روز شنبه 28 آذرماه امكان پذیر شد ، امروز شنبه 14 نفر برای كاندیداتوری در قم ثبت نام كردند.
وی ادامه داد: در اولین روز از ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ثبت نام در قم تنها مخصوص نامزهای حوزه انتخابیه قم بود و سه نفر كاندیدا شده بودند.
سیار گفت: از 14 نفری كه امروز برای كاندیدا شدن در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام كردند، نام كاندیدای حوزه انتخابیه قم از میان ثبت نام كنندگان، هنوز تفكیك نشده است.
وی با اشاره به تاخیر ایجاد شده در ثبت نام امروز اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: به دلیل تقاضای استاندار قم و تاییدیه وزارت كشور، از امروز كاندیدای سایر استان ها نیز به نیابت از وزارت كشور، در قم ثبت نام كردند و هیات نظارت بر انتخابات نیز اعلام كرد كه باید در فرآیند ثبت نام كاندیدا نیز نماینده داشته باشد.
سیار گفت: هماهنگی بین هیات نظارت، ستاد انتخابات و وزارت كشور و همچنین مشكل سایت در اولین روز كمی وقفه ایجاد كرد و ولی به سرعت این هماهنگی ایجاد شد و هم اكنون كار ثبت نام با سرعت، توسط همكاران در حال انجام است.
وی ادامه داد: پرونده همه افرادی كه از برای مجلس خبرگان رهبری در قم ثبت نام كردند به وزارت كشور ارسال می شود و تایید صلاحیت اعضای خبرگان رهبری نیز توسط شورای نگهبان انجام خواهد شد و نتیجه نهایی توسط فرمانداری به كاندیدا اعلام می گردد.
استان قم یك نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
ثبت نام ازنامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 26 آذرماه آغاز و تا دوم دی ماه ادامه دارد.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
7401/ 6133/