نبود ترمينال مسافربري در مركز استان موجب تاسف است

خرم آباد - ايرنا - نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: خرم آباد به عنوان مركز لرستان فاقد يك ترمينال مسافربري استاندارد و مناسب بوده كه اين مهم علاوه بر ايجاد مشكلاتي براي مسافران ، زيبنده استان نبوده و موجب تاسف است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد احمد ميرعمادي عصر شنبه در مراسم تجليل از راهداران و رانندگان نمونه استان افزود: در حال حاضر همانند گذشته افراد مختلف گاراژداري مي كنند كه اين امر موجب ترافيك درون شهري و سرگرداني مسافران شده است.
وي اظهار داشت: بايد يك جايگاه ترمينال مسافر و بار مناسب و در شان مردم استان به عنوان يك نياز اوليه به زودي در لرستان ايجاد شود.
وي با تقدير از عوامل راهداري و پليس راه استان نيز تصريح كرد: بايد به حمل و نقل به عنوان اساسي ترين زيرساخت توسعه استان اهميت داده شده و نسبت به ايجاد يك ترمينال مسافربري اقدام شود.
وي با بيان اينكه در مجموع اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل لرستان مطلوب بوده گفت: اما با وجود اين اقدامات، لرستان هم اكنون از شرايط مطلوب فاصله دارد .
وي با تاكيد بر تقويت حمل و نقل عمومي در لرستان افزود: سرمايه گذاري در حوزه حمل و نقل موجب ارتقا سلامت و امنيت جاده اي خواهد شد و با ارتقا وضعيت جاده ها نيز از افزايش تلفات جاني و خسارات در محورهاي ارتباطي جلوگيري مي شود.
نماينده ولي فقيه در لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: استان در حوزه حمل و نقل كالا با مشكل مواجه بوده كه دليل اين كمبود عدم فعاليت شبكه اي و نبود ارتباطات مناسب در اين بخش است كه بايد با برنامه ريزي جدي و دقيق برطرف شود.
حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي راننده در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: رانندگان در دوران جنگ تحميلي هيچگاه براي رساندن تجهيزات و پشتيباني پشت جبهه درنگ نكردند و امروز نيز تلاش شبانه روزي اين قشر قابل تقدير است.
وي ادامه داد: رانندگان منشا خدمات و بركات بسيار در جامعه بوده و نقش اساسي و كليدي در خدمت رساني دارند.
به گزارش ايرنا در اين مراسم از رانندگان ، فعالان جاده اي، راهداران و رسانه هاي فعال حوزه حمل و نقل استان از جمله ايرنا تجليل شد.
7269/