تعطيلي واحدهاي آلاينده در شهرستان ري به دنبال شرايط ناسالم هوا

شهرري ـ ايرنا ـ رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان ري از تعطيلي واحدهاي آلاينده اين منطقه به خصوص شن و ماسه، بتن و آسفالت در شرايط ناسالم هواي پايتخت خبر داد.

محسن شوكتي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا با اشاره به شرايط نامساعد جوي و افزايش گرد و غبار در استان تهران و قرار گرفتن هوا در شرايط ناسالم طي روزهاي آتي، گفت: اداره حفاظت محيط زيست شهرستان ري نسبت به ابلاغ نامه تعطيلي به تمام واحدهاي شن و ماسه ، بتن و آسفالت مستقر در شهرستان ري اقدام كرد.
وي خاطرنشان كرد: مطابق با ماده 7 قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا از هرگونه فعاليت واحدهاي كه در اين روند تاثير داشته و با انتشار ذرات معلق باعث افزايش آلودگي مي شوند از سوي اين اداره جلوگيري خواهد شد.
رئيس اداره حفاظت از محيط زيست شهرستان ري با تاكيد براينكه، در صورت عدم تعطيلي واحدهاي آلاينده با متخلفين برخورد قانوني خواهد شد، تصريح كرد: به تمام واحدهاي نفتي و همچنين توليد گچ مستقر در شهرستان نيز ابلاغ شده كه تا اطلاع ثانوي با حداقل ظرفيت فعاليت كنند.
با توجه به پايداري جوي هواي تهران و تداوم آلودگي هواي پايتخت جلسه كميته اضطرار آلودگي هواي تهران صبح امروز شنبه در استانداري تهران تشكيل شد.
تعطيلي دو روزه مدارس تهران و يك روزه مدارس برخي شهرستان هاي استان تهران، پيش دبستاني و مهدكودك ها، ممنوعيت فعاليت يك هفته اي معادن شن و ماسه و صنايع آلاينده در استان، ممنوعيت فروش روزانه مجوز ورود به محدوده طرح ترافيك و تشديد برخورد با خودروهاي فاقد معاينه فني از جمله مصوبات مهم اين كميته بود.
شاخص كيفيت هواي پايتخت در روز جاري با افزايش آلاينده هاي ذرات معلق كمتر از 2.5 ميكرون نسبت به روز گذشته در شرايط ناسالم براي گروه هاي حساس قرار دارد.
درهمين ارتباط با توجه به اعلام سازمان هواشناسي مبني بر پايداري آلودگي هوا در روزهاي شنبه و يكشنبه، وضعيت غلظت آلاينده ها در سطح پايتخت طي روزهاي آينده افزايش خواهد يافت.
1836 / 6139