18 داوطلب كاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سیستان و بلوچستان نام نویسی كردند

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: 18 نفر داوطلب در نخستین روز مهلت قانونی برای شركت در رقابتهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در شش حوزه انتخابیه این استان نام نویسی كردند.

علی اصغر جمشید نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز 17 نفر با حضور در شش حوزه اصلی انتخابیه سیستان و بلوچستان نام نویسی كردند و یك نفر نیز با حضور در وزارت كشور برای شركت در رقابتهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی كرد و این موضوع به ستاد انتخابات استان ابلاغ شده است.
وی گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی تا چهارم دی ماه فرصت دارند با حضور در شش حوزه انتخابیه اصلی استان شامل زاهدان، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر و چابهار و ستاد مركزی وزارت كشور نام نویسی كنند.
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 48 حوزه انتخابیه اصلی و فرعی در سیستان و بلوچستان وجود دارد كه داوطلبان نمایندگی در تمام این حوزه ها باید برای نام نویسی به شش حوزه اصلی مراجعه كنند.
جمشید نژاد ادامه داد: به عنوان مثال برای آگاهی بیشتر مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر شامل ایرانشهر، سرباز، فنوج و دلگان است كه افراد علاقه مند به نام نویسی برای كاندیداتوری نمایندگی در مجلس شورای اسلامی فقط باید به حوزه اصلی ایرانشهر مراجعه كنند.
وی بیان كرد: داوطلبان نمایندگی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی علاوه بر مراكز حوزه انتخابیه سیستان و بلوچستان می توانند برای نام نویسی به وزارت كشور نیز مراجعه كنند.
وی افزود: نام افراد همزمان با نام نویسی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سامانه وزارت كشور ثبت می شود.
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان تصریح كرد: 528 نفر در سطح استان به عنوان اعضای هیات اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای 48 حوزه انتخابیه فرعی و اصلی مشخص شدند كه این افراد در هر حوزه شامل هشت نفر معتمد و سه نفر اعضای اداری (فرماندار یا بخشدار، رئیس ثبت احوال و دادستان) است.
جمشید نژاد گفت: بر اساس اعلام وزارت كشور حوزه های انتخابیه می توانند به اختیار خود از همین اعضا به عنوان هیات نظارت در مجلس شورای اسلامی استفاده كنند یا مجددا روند سابق را برای انتخاب اعضای هیات اجرایی انجام دهند.
وی تصریح كرد: تركیب اعضای هیات اجرایی مجلس شورای اسلامی و خبرگان یكی است و فقط به جای دادستان نماینده شورای اسلامی شهر حضور دارد.
استان سیستان و بلوچستان دارای دو كرسی در مجلس خبرگان رهبری و هشت كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل زابل (زابل، هیرمند، زهك، هامون و نیمروز) دو نماینده، زاهدان دو نماینده، خاش یك نفر، ایرانشهر (ایرانشهر، دلگان، فنوج و سرباز) یك نفر، سراوان(سراوان، سیب سوران مهرستان) یك نفر و چابهار(نیكشهر، كنارك، چابهار و قصرقند) یك نفر است.
8005 /6081