از خسته نباشید وزیر به خبرنگاران و عوامل اجرایی انتخابات تا حضور زنان با هدف مشاركت سیاسی

تهران – ایرنا – نخستین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سومین روز از نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با استقبال بیشتری همراه بود كه این استقبال حاشیه های به دنبال داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نخستین روز نام نویسی داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز در ستاد انتخابات كشور و فرمانداری های 207 حوزه انتخابیه اصلی آغاز شد.
خلیل بسطامی و سیده لیلا مددی نخستین داوطلب مرد و زنی بودند كه با حضور در ستاد انتخابات كشور از حوزه انتخابیه تهران داوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شدند.
سیده لیلا بسطامی كه به همراه دختر كوچك خود برای نام نویسی به ستاد انتخابات كشور مراجعه كرد هنگام ورود پاسخگوی سوال خبرنگاران نبود و خبرنگاران سوالات خود را از دختر كوچك او می پرسیدند.
آیت الله سید محمود علوی، آیت الله ابراهیم امینی، آیت الله محمد موسوی بجنوردی، آیت الله محمدعلی تسخیری، حجت الاسلام بهرام شجاعی، حجت الاسلام بابك محضری، حجت الاسلام محسن برهانی، حجت الاسلام میرمحمد تاج الدینی و حجت الاسلام سید علی حسینی اشكوری امروز(شنبه) با حضور در ستاد انتخابات كشور داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شدند.
حجت الاسلام میرمحمد تاج الدینی جوانترین داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری و متولد 1367 بود كه از حوزه انتخابیه استان كرمان داوطلب شد. پدر و برادرش او را برای نام نویسی همراهی می كردند كه به گفته برادرش وی مدرس حوزه است.
محمدباقر عباس سلمی دیگر داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری بود كه روحانی نبود و با داشتن مدرك كارشناسی ارشد زیست، به شرط اجتهاد داوطلبان این انتخابات اعتراض داشت و بر نام نویسی خود در این انتخابات اصرار می كرد.وی مدعی بود در دوران اصلاحات پنج سال مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر و دو سال بخشدار بوده است.
تعدادی از نمایندگان سابق و فعلی مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در ستاد انتخابات كشور بار دیگر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی شدند.
حضور زنان برای نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از دیگر حاشیه های نام نویسی امروز بود كه یكی از دلایل خود برای نام نویسی در انتخابات را حضور و مشاركت بیشتر در عرصه سیاسی عنوان می كردند.
یكی از داوطلبان زن انتخابات مجلس شورای اسلامی كه برای دومین بار در این انتخابات نام نویسی می كرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هدف اصلی ما زنان حضور موثر و مشاركت در عرصه سیاسی است.
وی ادامه داد: تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی كم است كه تمامی زنان اصولگرا و اصلاح طلب تلاش می كنند این تعداد افزایش یابد.
یك دختر متولد 1364 نیز به همراه پدرش برای نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ستاد انتخابات كشور آمده بود و هدف خود از این نام نویسی را احساس تكلیف و رضای خداوند عنوان كرد.
یك زن 64 ساله نیز كه به همراه دخترش برای نام نویسی آمده بود گفت: من دارای مدرك مهندسی علوم فیزیك هستم و از شورای نگهبان می خواهم تعداد زیادی از زنان را در انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت كند تا آنان بتوانند نقش بیشتری در مدیریت كشور داشته باشند.
داوطلب دیگری هم برای عضویت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری آمده بود و می گفت به پشتوانه سه سال تحصیل در حوزه علمیه برای نام نویسی آمده ام.
همراهان یكی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در كنار خبرنگاران برای آنان شعری از شاهنامه فردوسی می خواند و می گفت این شعرها را بنویسید و از من به یادگاری داشته باشید.
حضور معلول 70 درصدی در ستاد انتخابات كشور برای نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی یكی دیگر از حاشیه های نام نویسی امروز بود كه وی از حوزه انتخابیه گلپایگان در انتخابات نام نویسی كرد.
برخی داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز با همراهی همسران و فرزندانشان برای نام نویسی در ستاد انتخابات كشور حاضر شدند.
خبرنگاران و عكاسان از حدود ساعت 14 منتظر حضور آیت الله سید محمود علوی وزیر اطلاعات برای نام نویسی در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بودند.
آیت الله علوی ساعت 15و 45 دقیقه وارد ستاد انتخابات كشور شد و پس از نام نویسی به سمت عكاسان آمد و شناسنامه خود را به آنان نشان داد.
وی همچنین با حضور در بخش های مختلف ستاد انتخابات كشور از عوامل اجرایی و خبرنگاران و عكاسان تشكر كرد و به آنان خسته نباشید و پس از مدتی در جمع آنان به سوالاتشان پاسخ داد.
خبرنگاران خبرگزاری های مختلف نیز تا دو ساعت بعد از پایان نام نویسی در ستاد انتخابات كشور حضور داشتند و همچنان در حال مخابره اخبار از روند نام نویسی انتخابات و حضور داوطلبان بودند.
سیام*9254**6084**1449