بيش از 78 ميليون قطعه جوجه يك روزه از البرز به ساير استان ها صادر شد

كرج- ايرنا- رئيس اداره بهداشت و مديريت بيماري هاي طيور و زنبور عسل دامپزشكي استان البرز از صادرات 78 ميليون و 825 هزار و 694 قطعه جوجه يك روزه واحدهاي پرورش مرغ تخم گذار و گوشتي از البرز به ساير استان ها خبرداد.

هوشنگ شهرياري روز شنبه با اشاره به اينكه اين ميزان صادرات از ابتداي سال جاري صورت گرفته، گفت: در هشت ماهه سالجاري ،كارشناسان اين اداره بازديد و نظارت هاي مستمر در خصوص عملكرد واحد هاي پرورش طيور استان و جوجه كشي ها داشته اند.
وي افزود: اين تعداد جوجه يك روزه در هفت واحد جوجه كشي استان توليد و با انجام ضوابط بهداشتي و قرنطينه اي به ساير استان ها ارسال گرديد بطوريكه بررسي و مقايسه تعداد توليد جوجه يك روزه و صدور مجوز بهداشتي حمل بهداشتي و قرنطينه اي در هشت ماهه سال 94 با مدت مشابه سال قبل، افزايش 14 درصدي را نشان مي دهد.
وي اظهار داشت :در طي مدت ياد شده بيش از 75 ميليون دز واكسن طيور از انواع مختلف در مرغداري هاي استان تلقيح و مصرف گرديده است.
شهرياري در پايان از توليد كنندگان و پرورش دهندگان طيور استان درخواست كرد در صورت مشاهده علائم بيماري در طيور مراتب را در اسرع وقت به سامانه اطلاع رساني و پاسخگويي اداره كل دامپزشكي استان 1512 اعلام يا از طريق سامانه پيامكي به شماره 10002632737175 موارد را گزارش نمايند.ك/3
6156/1535