50 ميليارد ريال صرف حذف نقاط حادثه خيز جاده هاي چهارمحال و بختياري شد

شهركرد- ايرنا- مديركل راه و شهرسازي چهارمحال و بختياري گفت: از ابتداي امسال تاكنون 50 ميليارد ريال براي رفع نقاط حادثه خيز جاده هاي استان هزينه شده است.

به گزارش ايرنا، قاسم قاسمي روز شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختياري اظهار داشت: بيشتر نقاط حادثه خيزي كه امسال اصلاح شدند در جاده شهركرد - ناغان - ايذه بود.
به گفته وي، در اين مسير حدود 100 پيچ خطرناك رفع و اصلاح هندسي شد.
قاسمي گفت: به ازاي هر كيلومتر راه و بدليل موقعيت توپوگرافي استان كه 80 درصد آن كوهستاني است، يك نقطه مستعد حادثه نيز وجود دارد.
به گفته وي، حدود چهار هزار پيچ خطرناك در جاده هاي چهارمحال و بختياري وجود دارد.
مديركل راه و شهرسازي استان چهارمحال و بختياري ادامه داد: از ابتداي انقلاب اسلامي تا ابتداي سال 93 حدود 110 كيلومتر بزرگراه در چهارمحال و بختياري وجود داشت و اين در حاليست كه طي دو سال گذشته 240 كيلومتر بزرگراه در استان احداث شد.
قاسمي تصريح كرد: تا پايان امسال نيز 20 كيلومتر ديگر بزرگراه نيز بهره برداري مي شود.
وي از آمادگي 38 راهدارخانه ثابت و سيار براي بازگشايي جاده ها و امدادرساني به مسافران در راه مانده در محورهاي مواصلاتي استان در طرح زمستاني راهداري خبرداد.
قاسمي گفت: 210 دستگاه ماشين آلات سبك، نيمه سنگين و سنگين و 300 نيروي راهدار، در اين طرح مشاركت مي كنند و همچنين سه هزار تن نمك و 12 هزار تن شن براي رفع مشكلات تردد در مواقع بارش برف و يخبندان در راهدارخانه هاي استان انبار شده است.
چهارمحال و بختياري به عنوان كريدور ارتباطي شمال به جنوب كشور مطرح است و سه هزار و 700 كيلومتر راه آسفالته در قالب بزرگراه، راه هاي اصلي، فرعي و روستايي دارد.
راه هاي موجود در چهارمحال و بختياري شامل 843 كيلومتر راه اصلي، 290كيلومتر راه فرعي، 157كيلومتر بزرگراه و دو هزار و 366 كيلومتر راه روستايي است.
به گزارش ايرنا، 26 آذرماه تا اول ديماه هفته حمل و نقل و راهداري نامگذاري شده است.
7361/1772