۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۴۲
کد خبر: 81885305
۰ نفر
شناورهای تجاری و نظامی ایران به نمایش درمی آید

تهران- ایرنا- شناورهای سطحی و زیرسطحی تجاری و نظامی ساخت ایران در هفدهمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی كیش به نمایش گذاشته می شود.

«پیمان مسعودزاده» عضو انجمن مهندسی دریایی ایران، شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تاكنون 200 شركت داخلی و خارجی برای شركت در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ثبت نام كرده اند و 50 شركت خارجی نیز به صورت مستقیم یا از طریق همپیمانان ایرانی در این نمایشگاه شركت می كنند.
هفدهمین همایش صنایع دربایی و هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی كشور با حضور نهادها و سازمان های دریایی، از یكم تا چهارم دی ماه در جزیره كیش برگزار می شود.
وی گفت: همزمان با برگزاری این همایش، بزرگ ترین گروه شناورهای تجاری و نظامی ساخت ایران نیز در معرض دید عموم مردم قرار می گیرد.
رئیس كمیته كشتی سازی انجمن مهندسی دریایی ایران افزود: با لغو تحریم های ظالمانه هرگونه همكاری شركت های ایرانی و خارجی در بلندمدت توانمندی صنایع دریایی ایران را در منطقه افزایش خواهد داد.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) كه بیست‌ و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریكا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، در ازای كاهش برخی فعالیت‌های اتمی تهران، تحریم های هسته‌ای علیه این كشور لغو خواهد شد.
مسعودزاده افزود: شركت های بزرگ خارجی همواره به دنبال ارزیابی بازار ایرانند و با توجه به توافق ایران و گروه 1+5، هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی كیش با حضور 20 شركت داخلی و خارجی از نظر زمانی و مكانی بسیار متفاوت تر از سال های گذشته برگزار می شود.
بررسی اهمیت جایگاه صنایع دریایی در اقتصاد ملی، دسترسی به بازارهای هدف، تسریع در تدوین آیین نامه های قانون حمایت از توسعه صنایع دریایی و استفاده از ظرفیت های داخلی در توسعه صنایع دریایی و دریانوردی از هدف های مهم برگزاری این همایش است.
به گفته رئیس كمیته كشتی سازی انجمن مهندسی دریایی ایران، در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی آخرین دستاوردهای شركت های داخلی در بخش های مختلف كشتی سازی، شیلات و صید صنعتی، حفظ محیط زیست دریایی، سازه های فراساحلی و گردشگری دریایی عرضه می شود.
همچنین چندین میزگرد تخصصی و كارگاه آموزشی برای بررسی ظرفیت ها و مشكل های فراروی صنایع دریایی كشور برگزار می شود.
اقتصام(3)1108**1961