خداحافظي دل بوسكه از تيم ملي فوتبال اسپانيا بعد از يورو 2016

تهران - ايرنا - وينسته دل بوسكه سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا قصد دارد بعد از پايان مسابقات يورو 2016 از سمت خود در اين تيم كناره گيري كرده و با دنياي مربيگري خداحافظي كند.

به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه اينترنتي ماركاي اسپانيا، روز دوشنبه قرار است از كتاب جديد وينسته دل بوسكه با عنوان «برد و باخت: تقويت احساس» در فدراسيون فوتبال اسپانيا رونمايي شود.
وي در اين كتاب به بيان تجربيات خود به عنوان يك مربي و نقشي كه احساسات، طرفداران، خانواده و دوستانش در تصميماتش داشته اند، پرداخته و در فصل آخر نيز به بازنشستگي و خداحافظي اشاره كرده است.
وي در فصل آخر اين كتاب نوشته است: اگر همه چيز به خوبي و مطابق انتظار پيش برود، بعد از مسابقات يورو 2016 از تيم ملي كنار مي روم؛ من براي هشت سال سمت سرمربيگري تيم ملي فوتبال اسپانيا را برعهده داشته ام و قصد ندارم تا همچنان در اين سمت باقي بمانم.
دل بوسكه كه سابقه سرمربيگري تيم فوتبال رئال مادريد را نيز در كارنامه دارد، نوشته است: مي توانستم مدت ها قبل بازنشسته شوم اما مي خواستم تا زماني كه مي توانم براي تيم ملي خدمت كنم، در اين تيم به فعاليت پرداخته و در سن 64 سالگي، سني كه بيشتر اسپانيايي ها در آن بازنشسته مي شوند، از فوتبال خداحافظي كنم.
وي همچنين تصريح كرده است كه سلامت جسماني، نقش مهمي در تصميمش براي خداحافظي از فوتبال داشته است.
ورزشي**9129**1379