۲۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۳۳
کد خبر: 81885290
۰ نفر
تالاب بين المللي چغاخور چهارمحال وبختياري پاكسازي شد

شهركرد- ايرنا- اداره كل حفاظت محيط زيست چهارمحال وبختياري با همكاري شركت گاز اين استان و جمعي از دوستداران محيط زيست حاشيه تالاب بين المللي چغاخور را در آستانه فصل يخ زدگي پاكسازي كردند.

به گزارش دريافتي شنبه ايرنا از روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري، در اين برنامه پاكسازي حدود 60 نفر از دوستداران طبيعت و همياران محيط زيست مشاركت كردند.
مديركل حفاظت محيط زيست استان چهارمحال وبختياري برگزاري اين گونه برنامه هاي فرهنگي زيست محيطي را در زمينه ارتقاي فرهنگ صيانت از محيط زيست اثربخش عنوان كرد و گفت: بسياري از اين گونه برنامه ها را به صورت خودجوش طبيعت دوستان، كوهنوردان و علاقه مندان به حفظ محيط زيست انجام داده اند.
شهرام احمدي ظرفيت هاي طبيعت گردي تالاب هاي استان را بالا عنوان كرد و اظهار داشت: مديريت يكپارچه تالاب چغاخور و احياي تالاب گندمان از نشانه هاي بارز حساسيت اداره كل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري نسبت به تالاب هاي اين استان است.
تالاب بين المللي چغاخور با حدود دو هزار و 300 هكتار مساحت در نزديكي شهر بلداجي از توابع شهرستان بروجن و در دامنه ارتفاعات بر آفتاب و كلار قرار دارد.
تالاب چغاخور با 58 گونه گياهي، آبزي و كنار آبزي يكي از بي نظيرترين مناطق حفاظت شده كشور محسوب مي شود كه ثبت بين المللي شده است.
7360/ 6014/ 1876